PIT online – dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie?

pit online

Pit przez internet jeszcze jakiś czas temu brzmiał absurdalnie oraz abstrakcyjnie, ponieważ dotychczas składanie PIT 37 kojarzyło się z koniecznością wizyty w Urzędzie Skarbowym. Na szczęście od kilku lat coraz popularniejsze są e – pity, które pozwalają na szybkie oraz bezpieczne uzupełnienie dokumentu i złożenie go w Urzędzie Skarbowym bez wychodzenia z domu. Chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego PIT online to rozwiązanie dla Ciebie? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a od dziś pit przez internet nie będzie już dla Ciebie nieodgadnioną tajemnicą!

  1. Czy pit przez internet jest bezpieczny?
  2. Jak złożyć PIT online?
  3. E – pity – dla kogo?

Czy pit przez internet jest bezpieczny?

Możesz obawiać się, że PIT online w jakiś sposób przekaże niepowołanym osobom Twoje dane. Nic bardziej mylnego. Programy typu e-pity powinny posiadać specjalne certyfikaty, które gwarantują poufność danych. Ponadto PIT 37 online powinien być kodowany oraz szyfrowany w taki sposób, że nikt nie będzie miał dostępu do Twoich danych. Zwróć uwagę, aby program, który wybierasz, aby wypełnić e-pity posiadał możliwie jak najwięcej Partnerów Biznesowych. Dzięki temu możesz mieć swojego rodzaju gwarancję, że PIT 2019, który uzupełnisz przez e-pity, będzie w pełni bezpiecznie szyfrowany.

Jak złożyć PIT online?

Składanie PIT 37 wielu Podatnikom kojarzy się z ogromnymi, niekończącymi się kolejkami w Urzędzie Skarbowym. Nie dość, że trzeba wystać swoje w kolejce, to jeszcze trzeba wyjść wcześniej lub przyjść później do pracy. Wysyłanie PIT 2019 kurierem też nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dokument może się zawieruszyć, a tego byśmy nie chcieli. Całe szczęście istnieje na ten problem proste rozwiązanie! Wniosek PIT 37 można swobodnie złożyć jako pit przez internet. Oszczędność czasu gwarantowana, a dodatkowo specjalnie do tego przeznaczone programy przypilnują za Ciebie, aby każde „okienko” zostało uzupełnione.

Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko niewłaściwego uzupełnienia dokumentu, a tym samym nie musisz się martwić o konieczność wnoszenia poprawek na dokumencie. Jeśli zastanawiasz się, czy e-pity to rozwiązanie dla Ciebie, pomyśl tylko, ile czasu i nerwów oszczędzisz uzupełniając pit przez internet. PIT online to bardzo prosta sprawa. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatny program, a następnie uzupełnisz PIT 2019 na komputerze. Później pozostaje jedynie zaakceptować wniosek poprzez Profil Zaufany oraz automatycznie wysłać. Voila! Twój PIT 37 został właśnie złożony! Zwróć uwagę, aby na Twojego maila zostało przesłane potwierdzenie złożenia wniosku. Tylko takie potwierdzenie gwarantuje, że wniosek został dostarczony. Potwierdzenie, jakie otrzymujesz wypełniając e-pity to gwarancja złożenia wniosku, jednak nie gwarancja poprawnego uzupełnienia! Choć luki nie zostaną puste, PIT 37 może zawierać błędy.

E – pity – dla kogo?

Programy, które umożliwiają składanie PIT online są przeznaczone zarówno dla Podatnika, jak również przedsiębiorstw. Posiadają jednak specjalne rozwinięcia, które umożliwiają rozliczanie się zarówno firmom ( e-pity Platnik) oraz rozwinięcia dla Księgowych (fill – up). Programy, które podchodzą całościowo do zagadnienia, jakim jest PIT online, są przystosowane do przyjmowania danych oraz terminowego składania ich do odpowiednich urzędów. Dlatego też nie obawiaj się i swobodnie składaj pit przez internet. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na składanie dokumentu PIT online zazwyczaj chwalą sobie tego rodzaju rozwiązania, które są dopasowane do ich potrzeb, a także pozwalają na szybkie rozliczenie właściwie bez wychodzenia z domu.