Planujesz wyjazd w góry? Zobacz, która kurtka przeciwdeszczowa męska idealnie się sprawdzi

Wyjazd w góry wymaga dużych przygotowań, szczególnie pod względem garderoby. Potrzebujesz ubrań, które ochronią cię przed deszczem, śniegiem i wiatrem, a przy tym będą lekkie i niekrępujące ruchów. Męska kurtka przeciwdeszczowa jest tutaj oczywistym wyborem. Radzimy, jakie modele sprawdzą się najlepiej.

Kurtka przeciwdeszczowa męska w góry – czy warto inwestować w gruby model?

Często przygotowując się na wyprawę w góry, szukamy grubych kurtek, które sprawdzą się nawet przy kilkunastu stopniach na minusie. Kiedy jednak wchodzimy na kolejne wysokości, odkrywamy, że… jest nam w niej za ciepło. Nie oszukujmy się, niewielu z nas wybiera się na Mount Everest. Jeżeli jesteś typowym miłośnikiem wędrówek po polskich górach, to gruba kurtka może okazać się zbędnym wydatkiem – będzie zbyt gruba, a przy tym za ciężka i ograniczająca swobodne poruszanie się. Dlatego, zamiast wybierać najcieplejszą kurtkę, skupmy się raczej na jej funkcjonalności.

Męska kurtka przeciwdeszczowa typu softshell w kolorze czarnym – model pochodzi z oferty sklepu Denley.pl

Kurtka softshell – rewolucja wśród męskich kurtek oddychających

Osoby, które zawodowo i amatorsko zajmują się wędrowaniem po górach, pokochały softshelle. Co takiego mają w sobie? W większości tych kurtek zewnętrzna tkanina to ciasno tkany, ale rozciągliwy materiał, który zapewnia dobrą odporność na wiatr i deszcz. Sprawia to, że są one popularne wśród wspinaczy i alpinistów. Mają również wyjątkowo przyjemne w dotyku wnętrze – wykonane ze szczotkowanego poliestru lub polaru. Kurtki tego rodzaju mają nam gwarantować przede wszystkim pełen zakres ruchów oraz wysoką oddychalność. Co więcej, dzięki specjalnej powłoce śnieg i deszcz praktycznie odbijają się od powierzchni softshella, co czyni go idealnym okryciem wierzchnim na zmienne warunki pogodowe panujące w górach.

Materiał nie zatrzymuje też w sobie ciepła, dzięki czemu softshelle świetnie sprawdzą się do każdej intensywnej aktywności. Oddychające kurtki męskie przeciwdeszczowe ochronią nas przed poceniem się, co przy niskich temperaturach szybko może przerodzić się w chorobę. Jeżeli jednak będziemy potrzebować dodatkowej ochrony przed chłodem, na wierzch wystarczy założyć puchową kamizelkę.

Kurtka typu softshell o eleganckim charakterze

Kurtka deszczówka męska – jakie powinna mieć elementy?

Przede wszystkim dobra kurtka deszczówka powinna mieć kaptur. Nikt z nas nie będzie przecież zabierać w góry parasolki. Najlepiej, aby kaptur miał dodatkowe ściągacze, które jeszcze bardziej osłonią przed chłodem i deszczem. Podczas wyboru weź też pod uwagę ilość kieszeni i ich umiejscowienie. Nawet jeżeli zamierzasz nosić ze sobą plecak, z pewnością przydadzą Ci się kieszonki, do których będziesz mógł wrzucić np. telefon.

Warto zwrócić uwagę na wysokość membrany, ponieważ im większą wartość przyjmuje, tym większe wykazuje właściwości wodoodporne, a to podstawa w górach.

Czerwona kurtka przeciwdeszczowa

Do czego warto ubierać kurtkę przeciwdeszczową?

Ponieważ jest to dosyć cienka odzież, będzie idealna do tworzenia warstw. Pod spód możemy założyć bieliznę termiczną, która dobrze zabezpieczy nas przed utratą ciepła z ciała. W następnej kolejności możemy założyć wspomnianą już kamizelkę albo polar, szczególnie jeżeli softshell ma stanowić tylko warstwę chroniącą przed deszczem. Możemy ją też zabrać w góry jako okrycie opcjonalne w razie niepogody. W końcu każdy miłośnik gór wie, że wszelkie prognozy pogody nie dotyczą gór, prawda?

Materiał partnera