Pływacki popis „Ósemki”

Sztafety dziewcząt i chłopców z ZSO nr 8 w Chełmie były bezkonkurencyjne w rejonowych igrzyskach młodzieży szkolnej w pływaniu. Zawody rozegrano w Świdniku.

 

 

Ósemkę reprezentowali uczniowie piątych i czwartych klas sportowych o profilu pływanie. W zawodach wygrali ze szkołami z powiatu świdnickiego, łęczyńskiego i włodawskiego. Skład sztafety dziewcząt: Eliza Charczuk, Angelika Ćwiek, Kinga Farfos, Zuzanna Krzywicka, Kamila Łydzińska, Aleksandra Tabor, Nikola Wrońska, Małgorzata Wróbel Małgorzata i Julia Wróblewska. Sztafeta chłopców wystąpiła z kolei w składzie: Jakub Gębicki, Bartłomiej Gębicki, Olaf Kowalski, Jakub Łopucki, Kacper Morlewski, Dominik Niemirowski, Mateusz Pękała, Michał Szymański i Aleksander Berg. W startach indywidualnych najlepiej spisali się, zdobywając srebrne medale: Kamila Łydzińska (50 m stylem klasycznym), Kacper Morlewski (50 m stylem dowolnym) i Mateusz Pękała (50 m stylem grzbietowym). Trenerami klas pływackich w ZSO nr 8 są: są Agnieszka Kargol-Sieraj i Piotr Sadura. (kg)
Sztafeta dziewcząt z Gimnazjum nr 8 w Chełmie zajęła pierwsze miejsce, a chłopców drugie podczas rejonowej gimnazjady pływackiej, jaka odbyła się w Świdniku. Uzyskane lokaty zapewniły sztafetom z Gimnazjum nr 8 w Chełmie udział w finale wojewódzkim, jaki 8 grudnia odbędzie się na pływalni Aqua Lublin. Indywidualnie wśród czołowych zawodników turnieju znaleźli się: Weronika Borowiec – pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, Beata Furtak – trzecie na 50 m stylem dowolnym, Anna Padowska – pierwsze na 50 metrów stylem grzbietowym, Joanna Barabas – trzecie na 50 m stylem grzbietowym, Karolina Dybcio – pierwsze na 50 m stylem klasycznym, Emilia Dziedzic – drugie na 50 m stylem klasycznym, Patryk Janiczuk – trzecie na 50 m stylem dowolnym, Patryk Półtorak – drugie na 50 m stylem klasycznym i Patryk Wygadańczuk – trzecie na 50 metrów stylem grzbietowym. Opiekunem drużyn z Gimnazjum nr 8 jest Mariusz Raćkowicz. (k)