Po 10 lub 15 tysięcy dla klubów

Siedem klubów z powiatu włodawskiego otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 lub 15 tys. zł w ramach Rządowego Programu „KLUB”.

Dwa kluby z powiatu włodawskiego otrzymały po 15 tys. zł. Są to: Klub Sportowy Polesie z Urszulina i KS Hutnik Dubeczno. Pięć klubów dostanie po 10 tys. zł: Gminny Ludowy Klub Sportowy Bug Hanna, Stowarzyszenie Miłośników Sportu z Suszna, MKS „Mechanik” Włodawa, MLUKS Zapasy-Włodawa i MLKS Włodawianka. Włodawskie kluby od czterech edycji otrzymują dofinansowanie w ramach tego programu. Warto dodać, że corocznie w tym programie brało udział więcej klubów z powiatu włodawskiego. Zapewne w tym roku epidemia spowodowała znacznie mniejszy popyt na sport.

Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Kwota dofinansowania to: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych, 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 r. kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.

W sumie w całym kraju 54 mln zł przekazano do 4894 małych i średnich klubów sportowych. (pk)