Po raz kolejny w złocie!

Znakomicie w rozgrywanych w Andrychowie Indywidualnych Mistrzostwach Polski w trialu rowerowym spisali się Michał Nowak i Karol Serwin z KM Champion Świdnik. Nasi zawodnicy po raz kolejny sięgnęli po mistrzowskie tytuły. Nowak wywalczył złoto trzeci raz z rzędu, Serwin już po raz piętnasty!

Odbywające się w tym roku wcześniej niż zwykle mistrzostwa, zaliczane do I rundy Pucharu Polski, zgromadziły wielu zawodników oraz widzów.
Trasa zawodów zbudowana była w centralnym miejscu Andrychowa na placu Mickiewicza, a zawodnicy mieli do pokonania odcinki z bali drewnianych, skał oraz najbardziej widowiskowe betonowe kręgi, gdzie trialowcy szybowali na dużych wysokościach.
Zawodnicy KM Champion Świdnik nie zawiedli. Podopieczni trenera Krzysztofa Serwina wykonali świetną pracę i potwierdzili, że w Polsce nie mają sobie równych. Karol Serwin w kat. Elita 20, popełnił podczas zawodów tylko jeden błąd i zdecydowanie wygrał kolejne, już piętnaste mistrzostwa! Michał Nowak również obronił tytuł mistrza Polski po zaciętej walce z Jarosławem Byrskim. To trzeci tytuł z rzędu reprezentanta świdnickiego klubu.
Mistrzostwo Polski towarzyszyły międzynarodowe zawody. W kat. młodzik Krystian Chorębała z KM Champion Świdnik uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.
Przed naszymi zawodnikami 13 maja już kolejny start, w Mistrzostwach Słowacji.
20 i 21 maja Serwin i spółka wezmą udział w I rundzie Pucharu Świata w Belgii (Aalter), a 28 maja w II rundzie Pucharu Polski, która odbędzie się w… Świdniku. BAS

Wyniki Mistrzostw Polski w trialu rowerowym

Elita 20”
1. Karol Serwin (KM Champion Świdnik)
2. Dawid Wacławczyk (Biotop Myślenice)
3. Michał Zubek (AquilaWadowice)
Elita 26”
1. Michał Nowak (KM Champion Świdnik)
2. Jarosław Byrski (Biotop Myślenice)
3. Paweł Ptak (Gdańskie Stowarzyszenie Trialowe)

Klasyfikacja Generalna – I runda Pucharu Polski: 1. Karol Serwin, 2. Michał Nowak, 3. Jarosław Byrski.