Poćwiczą pod chmurką

Osiedle Rejowiecka-Włodawska doczekało się własnej siłowni pod chmurką. Przy ul. Makowej stanęły cztery urządzenia do ćwiczeń. Miasto wydało na nie niespełna 14 tys. zł.

W piątek (16 września) na placu rekreacyjno-sportowym przy ul. Makowej zostały zamontowane cztery urządzenia treningowe. Chodzi o tzw. siłownię pod chmurką, z której bezpłatnie korzystać mogą wszyscy zainteresowani mieszkańcy.
– Tego typu miejsca cieszą się coraz większą popularnością. Zresztą aktywny tryb życia: spacery, bieganie, jazda na rowerze itd. stało się modne, co pozytywnie wpływa na naszą kondycję, zdrowie, a także jest sposobem spędzania wolnego czasu – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. – Stąd już od kilku lat inwestujemy w obiekty rekreacji i sportu. Powstają nowe boiska, place zabaw, ale również miejsca takie jak zewnętrzne sale treningowe.
Przy ul. Makowej można już korzystać ze sprzętu typu: wioślarz, orbitrek, twister/wahadło oraz urządzenia opisanego jako do „wyciskania siedząc – wyciąg górny”. Siłownia pod chmurką powstała za niespełna 14 tys. zł.
Siłownia na placu zabaw przy Makowej jest trzecią tego typu w Chełmie. W ostatnich latach podobne urządzenia treningowe zostały ustawione w dwóch parkach: międzyosiedlowym przy ul. ks. Mrozka oraz w miejskim w pobliżu bulwaru spacerowo-rowerowego nad Uherką. (mas)