Początek sezonu żużlowego tuż tuż

Na wtorkowej konferencji pojawili się prezydent Lublina Krzysztof Żuk, a także marszałek Sławomir Sosnowski i wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. Po spotkaniu włodarze miasta i województwa pozowali do zdjęcia z Danielem Jeleniewskim i Oskarem Boberem

Cóż to był za tydzień! Działacze Speed Car Motoru Lublin, beniaminka Nice I ligi żużlowej, we wtorek poinformowali, że klub nadal wspierać będą samorządy Lublina i województwa lubelskiego oraz Perła Browary Lubelskie. Następnie w niedzielę zaprezentowali nowego sponsora strategicznego – Grupę Azoty Puławy oraz pokazali kewlary i stroje, w których w rozgrywkach jeździć będą nasi żużlowcy. Ci z kolei przez kilka dni przebywali w chorwackim Gorican, gdzie w znakomitych warunkach mieli możliwość potrenowania.

– O tym, że wspieranie żużla to bardzo doby wybór, pokazaliśmy już w ubiegłym roku – mówił podczas wtorkowego spotkania, na którym przedstawiono głównych partnerów klubu, Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. – Ten wolumen wsparcia jest bardzo efektywny w porównaniu do innych modeli finansowania marketingu gospodarczego i promocji gospodarczej. Sport żużlowy nierozerwalnie związany z Lublinem i regionem jest doskonałą formą promocji gospodarczej dla przedsiębiorców i wsparcia wszelkiego rodzaju działań – dodał marszałek Sosnowski.
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina przyznał, że dzięki wsparciu zarówno przez samorząd województwa, jak i Miasto Lublin nasi sportowcy odnoszą sukcesy. – Po ubiegłorocznym sezonie liczymy na duże emocje i dobre wyniki sportowe. Lublin jako miasto będzie z klubem nie tylko w wymiarze zawartej umowy, ale także poprzez wsparcie organizacyjne i spółkę MOSiR – podkreślił prezydent Żuk.
Podczas spotkania Piotr Więckowski, manager Speed Car Motoru, przypomniał jak wyglądały dotychczas przygotowania do rozpoczynającego się za trzy tygodnie sezonu. – Całą zimę nasi zawodnicy ciężko pracowali, żeby przygotować się fizycznie do sezonu i bardzo nas to cieszy – mówił Piotr Więckowski. – Miejscowi żużlowcy trenowali trzy razy w tygodniu w klubie K1 oraz biegali we własnym zakresie. Dodatkowo organizowaliśmy sesje, na których spotykaliśmy się z całą drużyną i odbyliśmy zgrupowanie w Kazimierzu. Teraz drużyna jedzie do Chorwacji, gdzie będzie gościć na prywatnym torze u pana Pavlica – dodał manager lubelskiej drużyny.
W Gorican żużlowcy Speed Car Motoru mieli okazję pojeździć w środę i czwartek. Przeprowadzenie piątkowych zajęć uniemożliwił deszcz. Poza Australijczykiem Samem Mastersem, który oszczędzał nogę po złamaniu, wszyscy uczestniczyli w jazdach.
Podczas wtorkowej konferencji klub poinformował także o cenach biletów na mecze oraz sposobie ich dystrybucji. Wejściówki w cenie 30 zł (bilet normalny), 25 zł (ulgowy) oraz 5 zł (dziecięcy, do lat 12) będzie można kupić na portalu tubilety.pl, a także przed spotkaniami w kasach na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.
W niedzielę z kolei zaprezentowano nowego sponsora strategicznego, którym została Grupa Azoty oraz pokazano kewlary i stroje, w których w rozgrywkach jeździć będą nasi żużlowcy.
Zaprezentowany został także film promocyjny lubelskiej drużyny. Można znaleźć go na profilu zespołu na Facebooku a także na klubowym kanale na youtube.
W pierwszym meczu o ligowe punkty Speed Car Motor zmierzy się 7 lub 8 kwietnia (dokładny termin z uwagi na relację telewizyjną nie jest jeszcze znany) z Orłem Łódź. MAG

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here