Pod dyktando AZS UMCS i Olimpii

Ewa Osiniak i Adam Szczerba

Olimpia Lublin wygrała klasyfikację punktową III rundy pływackiej Ligi Open rozgrywanej w Zamościu. Drugie miejsce zajął AZS UMCS Lublin, a trzecie Fala Kraśnik.

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się z kolei akademicy, którzy 13-krotnie stawali na podium, w tym osiem razy na najwyższym stopniu. Reprezentanci Olimpii wywalczyli 10 krążków: 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

Indywidualnie najlepsze wyniki zawodów uzyskali Barbara Mazurkiewicz i Adam Szczerba z AZS UMCS Lublin. Mazurkiewicz przepłynęła 50 metrów motylkiem w 28.22 (644 pkt.), a Szczerba pokonał 200 m st. dowolnym w 1:56.06 (629).

Zarówno w klasyfikacji punktowej kobiet, jak i mężczyzn na trzech czołowych pozycjach plasowali się wyłącznie reprezentanci lubelskich klubów – pięcioro pływaków AZS UMCS i jedna zawodniczka Olimpii!

W klasyfikacji punktowej uwzględniającej dwa starty pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Ewa Osiniak (1208 pkt.), która o 2 pkt. wyprzedziła Barbarę Mazurkiewicz.

Wśród mężczyzn z 120 pkt. najlepszy był Adam Szczerba. Drugie miejsce z 1176 pkt. zajął Kacper Borkowski. BAS

Pływacka Liga Open

Klasyfikacja punktowa 3. rundy rozegranej w Zamościu: 1. Olimpia Lublin 228, 2. AZS UMCS Lublin 172, 3. Fala Kraśnik 126, … 11. Lublinianka 17, 12. Olimpijczyk 15, 16. Skarpa Lublin 2.
Klasyfikacja generalna po 3. rundach: 1. Olimpia 597, 2. Orka Zamość 399, 3. Fala 352, 4. AZS UMCS 349, … 6. Skarpa 198, 11. Olimpijczyk 87, 12. Avia 78, 14. Lublinianka 18.

Pływacy z Lublina pojadą do Hangzhou

Polski Związek Pływacki ogłosił skład kadry na mistrzostwa świata na basenie 25-metrowym, które w połowie grudnia obędą się w Hangzhou. W 6-osobowej reprezentacji, która wystartuje w Chinach, znalazło się dwóch pływaków AZS UMCS Lublin.
Do Hangzhou pojadą Konrad Czerniak i Jan Świtkowski.
Nasi zawodnicy wraz z pozostałymi kadrowiczami na zawody udadzą się 4 grudnia. „Biało-czerwoni” zanim wystartują w mistrzostwach świata, które odbędą się 11 do 17 grudnia, wezmą udział w krótkim zgrupowaniu aklimatyzacyjnym. BAS