Pod dyktando gospodarzy

Na trasie I rundy Pucharu Polski w Świdniku Karol Serwin z KM Champion, zwycięzca zawodów w kategorii elite

Jak co roku do Świdnika przyjechali najlepsi polscy zawodnicy aby zawodami I rundy Pucharu Polski rozpocząć sezon startowy. Na torze trialowym Klubu Motorowego Champion rywalizacja toczyła się aż w pięciu kategoriach.


Tradycyjnie już nie zawiedli reprezentanci gospodarzy. W najbardziej prestiżowej kategorii – elite – świdniczanie zajęli dwie czołowe lokaty, wygrał Karol Serwin – najbardziej utytułowany polski cyklotrialista – przed Michałem Nowakiem. Wśród juniorów także nie było mocnych na miejscowego zawodnika, Krystiana Chorębałę.

Po zawodach odbył się festiwal filmów trialowych, które dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury można było oglądać w sali kameralnej MOK-u. Był to pierwszy taki pokaz w historii tego sportu w Polsce.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu: Gminy Miejskiej Świdnik, Starostwa Powiatowego w Świdniku, Asbike.pl, Firmy Robert Kasprzak, Under Armour, Pegimeku Świdnik, PEC Świdnik, firmy Krysmar, Sklepu rowerowego WIKING, firm Duolife, Energy Pharm, Trialshop.pl, Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach, Echo Bikes i Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.MAG

Wyniki

Amator Młodzik: 1. Jan Szlaga (MKS Trial Ochotnica), 2. Jan Kosidlak, 3. Adrian Serwin (obaj KM Champion Świdnik)
Amator Kadet: 1. Adam Szlaga, 2. Michał Łętowski, 3. Mikołaj Woźniak (wszyscy MKS Trial Ochotnica)
Junior: 1. Krystian Chorębała (KM Champion Świdnik), 2. Krzysztof Majak – Flying Bikes Gdańsk
Senior: 1. Karol Tyszkiewicz (Lublin), 2. Maksymilian Michalak (Elbląg), 3. Karol Skwira (Flying Bikes Gdańsk)
Elita: 1. Karol Serwin, 2. Michał Nowak (obaj KM Champion Świdnik), 3. Dawid Wacławczyk (Biotop Myślenice), 4. Wojciech Pałasz (Aquila Lotto Wadowice), 5. Krzysztof Sekut (Wrocław).