Pokazali, że pamiętają co to święto znaczy

Zespół Osady, zwycięzcy 31. Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Konstytucji 3-go maja

Już po raz 31. Ognisko TKKF Omega zorganizowało Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Konstytucji 3-go maja. W tegorocznych zawodach najlepsza okazała się ekipa Osady.


Letnia aura nieco wystraszyła piłkarzy, bo do rywalizacji zgłosiły się tylko trzy zespoły.
– Ci, którzy szanują piękne daty historyczne, nie bali się tropikalnej pogody i ponad 30-stopniowego upału, przyszli i zagrali – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator turnieju.

Zwycięzcy, zespół Osady, pokonali kolejno 11:3 drużynę gospodarzy oraz 9:1 Fornal Team.
Zawodnikom najlepszej drużyny przypadły także dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym piłkarzem turnieju został Paweł Mitura, a strzelcem Grzegorz Sternik, zdobywca 8 bramek.

Najlepszym bramkarzem wybrano z kolei Patryka Błaszczaka z Omegi, która po wygranej 5:3 z Fornal Team uplasowała się na drugiej pozycji.

– Tu, na boisku Szkoły podstawowej nr 52 w Lublinie, w ciszy i skupieniu, bez polityki, pokazaliśmy, że młodzi ludzie pamiętają, co to święto znaczy. Konstytucja to matka praw i obowiązków i świętość dla obywateli. My tym turniejem o tej świętości przypominamy – mówi prezes Zbigniew Furman. – Taka mała lekcja historii na boisku przydała się wszystkim – dodał organizator turnieju.

Ognisko Omega za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, partnera medialnego turnieju, dziękuje za pomoc i wsparcie Markowi i Łukaszowi Wójcikom z MW Sport, Hurtowni Olimp Trofea, dyrektor SP nr 52 Małgorzacie Stacharskiej, Urzędowi Miasta Lublin oraz Wydziałowi Sportu i Turystyki, NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego oraz Lubelskiego Oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej. MAG

Wyniki 31. Turniej z okazji Święta Konstytucji 3-go maja

Omega – Osada 3:11 * Omega – Fornal Team 5:3 * Osada – Fornal Team 9:1.
Końcowa kolejność:
1. Osada 6 20-4
2. Omega 3 8-14
3. Fornal Team 0 4-14