Pokazały mistrzowski charakter

Marta Gęga, zdobywczyni 7 goli dla MKS Perła w sobotnim meczu z Energą została wybrana MVP w lubelskim zespole. „Gęsia” z 82 bramkami w 21. spotkaniach jest najskuteczniejszą zawodniczką drużyny mistrzyń Polski w obecnym sezonie. Kolejne miejsca w strzeleckiej klasyfikacji w ekipie MKS Perły zajmują: Aneta Łabuda (62 gole), Aleksandra Rosiak (55), Sylwia Matuszczyk (53), Joanna Szarawaga (47) i Kinga Achruk (46), która z wymienionego grona rozegrała najmniej spotkań, bo tylko 15

Od zwycięstwa rozpoczęły III rundę PGNiG Superligi (w grupie walczącej o miejsca 1-6) szczypiornistki MKS Perła Lublin. Podopieczne trenera Roberta Lisa po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonały 24:21 w Koszalinie Energę, zespół aspirujący do miejsca na podium, choć do przerwy przegrywały 9:12.

Początek spotkania wskazywał, że mecz z Energą AZS, tak jak pierwsze potyczka obu drużyn w Koszalinie, będzie dość łatwą przeprawą dla MKS Perła. Lublinianki dość szybko odskoczyły miejscowym na trzy gole – w 8. minucie było 4:1.

Niestety, mistrzynie zaczęły popełniać błędy, do tego marnując seryjnie sytuacje bramkowe. Energa zanotowała za to sześć trafień z rzędu (!) i po kwadransie prowadziła 7:4. Bramkę gospodyń odczarowała dopiero skrzydłowa Dagmara Nocuń.

Do przerwy zespól z Koszalina wygrywał z mistrzyniami Polski 12:9!

Po zmianie stron MKS Perła rzucił się do odrabiania strat. Dzięki determinacji i konsekwencji w grze, podopieczne trenera Roberta Lisa doprowadziły w 42. minucie po golu Moldrup do remisu (14:14). Sześć minut później po kontrataku i bramce Marty Gęgi, najlepszej zawodniczki w szeregach MKS, lublinianki znowu wygrywały (17:16).

W emocjonującej końcówce górę wzięło doświadczenie i rozsądek mistrzyń Polski. – Dosyć długo szukaliśmy tej optymalnej szóstki, żeby to zaskoczyło, tak jak powinno. Bardzo dobry początek, później, niestety przestój. W drugiej połowie jeszcze raz pokazaliśmy charakter. Jestem zachwycony tą drużyną – mówił po meczu Robert Lis, trener MKS Perła.

W kolejnym meczu lublinianki zmierzą się w środę, 10 kwietnia, w hali Globus z Pogonią Szczecin, zespołem który wczoraj grał z KPR Gminą Kobierzyce. To spotkanie, tak jak potyczka Metraco Zaglębia Lubin ze Startem Elbląg zakończyło się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. MAG

Energa AZS Koszalin – MKS Perła Lublin 21:24 (12:9)

Energa AZS: Prudzienica, Sach – Michałów 6, Mazurek 4, Smbatian 3, Volovnyk 2, Rycharska 2, Urbaniak 1, Nowicka 1, Han 1, Budnicka, Kaczanowska, Striukowa, Tomczyk, Borysławska, Tracz
MKS Perła: Gawlik, Bešen – Gęga 7, Achruk 5, Królikowska 3, Moldrup 2, Nocuń 2, Stasiak 1, Szarawaga 1, Nestsiaruk 1, Rosiak 1, Matuszczyk, Kowalska
Kary: Energa AZS – 8 minut (Rycharska 4 , Nowicka, Volovnyk po 2 ), MKS Perła – 8 minut (Stasiak, Gęga, Matuszczyk, Lis, Moldrup po 2).

W statystyce

Energa AZS Koszalin MKS Perła Lublin
47% (21/44) skuteczność rzutowa 24/47 51%
66% 4/6 karne 6/6 100%
27% 9/33 obronione strzały 10/31 32%
14 straty 12
8 minut kary 8 minut