Poker Team mistrzem mistrzów!

Poker Team, mistrz ligi HLAKP w Lublinie, wygrał Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w futsalu!

Historia futsalu na Lubelszczyźnie dzieje się na naszych oczach. Po organizowanych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej rozgrywkach II Ligi Futsalu oraz Wojewódzkim Halowym Pucharze Polski przyszedł czas na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W hali im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach o zaszczytny tytuł walczyło dwanaście najlepszych drużyn z lig środowiskowych rozgrywanych na terenie całego województwa w sezonie 2017/2018, w tym aż trzy z Lublina. Niespodzianki nie było. Po złoto sięgnęła ekipa lubelskiego Poker Team, która w finale pokonała po zaciętym spotkaniu 2:1 Solidarność PZL Świdnik.

Wygrana w turnieju „karciarzom”, mistrzom ligi HLAKP w Lublinie, największej i najbardziej prestiżowej w województwie, do tego zwycięzcom ostatniego XII Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju Piłki Halowej, rozgrywanego tydzień wcześniej w hali w Piaskach, nie przyszła jednak łatwo. W grupie Poker Team zajął wprawdzie pierwsze miejsce, ale po minimalnych wygranych z 30stką PUB Łęczna 2:1 (bramki dla lublinian: Bartosz Nogas i Łukasz Sobiech) i PMN AGRO Gęś 1:0 (Ł. Sobiech) oraz porażce 0:1 z Cersanitem Krasnystaw. W półfinale i finale lublinianie także byli lepsi od rywali, ale tylko o jednego gola, oba mecze wygrali po 2:1. Najpierw pokonali Zamkowo Lublin (B. Nogas, Michał Bloch), a następnie, w starciu o złoto solidarność PZL Świdnik (Piotr Baran, Ł. Sobiech).
Trzecie miejsce w turnieju zajął 30stka PUB Łęczna, który w decydującym starciu zwyciężył Zamkowo Lublin 5:2.
– W historycznych mistrzostwach rywalizowało 12 mistrzów lig środowiskowych z sezonu halowego 2017/18. Jak się okazuje, w całym regionie funkcjonuje ponad dwadzieścia takich lig, w których rywalizuje przeszło 300 zespołów. Chętnych do udziału w mistrzostwach było znacznie więcej, ale o udziale decydowała kolejność zgłoszeń. Jak widać futsal w województwie bardzo fajnie się rozwija. Lubelski Związek Piłki Nożnej chce go nadal promować. Po pilotażowych rozgrywkach II Ligi oraz grudniowych eliminacjach Halowego Pucharu Polski ten turniej mistrzowski był kolejną duża imprezą futsalową, która odbyła się w hali im. Polskich Olimpijczyków w Piaskach. Można śmiało powiedzieć, że Piaski są w tej chwili futsalową stolicą naszego województwa – przyznał Jacek Kosierb, organizator turnieju z ramienia LZPN. MAG

Faza pucharowa

półfinały
POKER TEAM LUBLIN – ZAMKOWO LUBLIN 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Nogas, 2:0 Michał Bloch, 2:1 Łukasz Mróz.
SOLIDARNOŚĆ PZL – PUB 30stka ŁĘCZNA 4:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Paweł Uliczny, 1:1 Paweł Chochowski, 2:1 Paweł Uliczny, 3:1 Wojciech Pogorzelski, 4:1 Paweł Szyjduk.
o 3. miejsce
ZAMKOWO LUBLIN – PUB 30STKA ŁĘCZNA 2:5 (1:3)
Bramki: 0:1 Sławomir Ryć, 1:1 Bartłomiej Barwiak, 1:2 Karol Sobów, 1:3 Paweł Chochowski, 1:4 Mirosław Dobrowolski, 2:4 Kamil Ostrowski, 2:5 Paweł Chochowski.
o 1. miejsce
POKER TEAM LUBLIN – SOLIDARNOŚĆ PZL ŚWIDNIK 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Baran, 2:0 Ł. Sobiech, 2:1 Paweł Uliczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here