Pokonali 2598 okrążeń w szlachetnym celu

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w Lublinie odbyła się czwarta edycja PKO Biegu Charytatywnego „Pomagamy z każdym krokiem”. W zawodach udział wzięło 69 zespołów. Uczestnicy pokonali aż 2598 okrążeń. To siódmy wynik, spośród dwunastu miast w Polsce, w których odbyła się impreza.

W sobotnim biegu nie było mety. Uczestnicy podzieleni na pięcioosobowe drużyny, przez godzinę pokonywali kolejne okrążenia.

Najlepszy wynik – 54 kółka uzyskała ekipa Stalowolskiego Klubu Biegacza.

Na drugim miejscu, z zaledwie jednym okrążeniem mniej, uplasował się Jaros Team. W zespole złożonym z podopiecznych trenera Marka Jarosa, reprezentantów AZS UMCS Lublin pobiegli: Karol Kania, Kamil Oleszek, Alicja Wrona, Cezary Mirosław i Michał Kitliński.

Trzecie miejsce z 50 okrążeniami zajął Help Runners Team z Lublina, w którym także nie zabrakło znanych zawodników (Jacek Car, Grzegorz Ożóg, Wojciech Wiedero, Jacek Białas i Paweł Wójtowicz).

Na wszystkich uczestników 4. PKO Biegu Charytatywnego czekały specjalne koszulki oraz medale w kształcie serca.

Liczba przebiegniętych kilometrów przez zespoły zostanie przeliczona przez organizatorów na pieniądze, które w przypadku lubelskiego biegu trafią do lokalnego oddziału Caritas, z przeznaczeniem na zakup obiadów dla uczniów lubelskich szkół. BAS