Półmaratoński Mikołaj

Półmaratoński Mikołaj odwiedził Dom Dziecka w Woli Gałęzowskiej. Przywiózł prezenty przekazane przez zawodników PKO Półmaratonu Solidarności, odbywającego się na trasie ze Świdnika do Lublina, i gości uczestniczących w Gali Półmaratończyka oraz sponsorów lubelskiego biegu – Bank PKO BP i sklep Decathlon.
Dzieci i młodzież wspólnie z wychowawcami nie kryli radości. – Prezent bardzo mi się podoba. Mam zapał do gry w piłkę, ale też dużo biegam – mówił jeden z podopiecznych Domu Dziecka.
Dyrektor biegu, towarzyszący Mikołajowi, zaprosił serdecznie obecnych do udziału w kolejnym, 25. Biegu Solidarności, który odbędzie się w przyszłym roku.
Był też czas na rozmowę o codziennym życiu w Domu Dziecka.
– W naszej placówce przebywa kilkudziesięcioro dzieci w wieku od 8 do 18 lat. Wkraczamy w magiczny czas świąt. W większości dzieci na święta rozjeżdżają się do rodzin i zaprzyjaźnionych domów. Staramy się, aby nikt tego dnia nie został sam, tylko spędził te święta w gronie życzliwych osób – wyjaśnia jeden z opiekunów – Bardzo dziękuję wszystkim ludziom gorących serc za przekazane upominki, które wywołały uśmiech na twarzach podopiecznych Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.
MAG