Ponad 7 miesięcy bez zwycięstwa u siebie

Piłkarze czwartoligowej Lublinianki, remisując w sobotę na Wieniawie z Lutnią Piszczac 1:1, do ośmiu przedłużyli serię spotkań bez zwycięstwa na własnym boisku! Po raz ostatni podopieczni trenera Grzegorza Białka wygrali u siebie przed ponad siedmioma miesiącami, 31 sierpnia ubiegłego roku, 4:0 z LKS Milanów.
Pierwsza połowa sobotniej potyczki nie zapowiadała katastrofy, za jąką należy uznać remis z niżej notowanym rywalem. Lublinianie w każdym elemencie piłkarskiego kunsztu przeważali nad przyjezdnymi i zasłużenie prowadzili 1:0. W 24. minucie gola zdobył Erwin Sobiech (na zdjęciu z piłką).
Niestety, po przerwie gospodarze oddali inicjatywę piłkarzom Lutni. Goście dopięli swego w 73. minucie. Damian Artymiuk mocno strzelił z rzutu wolnego. Bamkarz Lublinianki zdołał jeszcze odbić piłkę, ale trafiła ona wprost pod nogi Adriana Soćki, który pewnym strzałem umiścił futbolówkę w siatce.

Lublinianka – Lutnia Piszczac

1:1 (1:0)
Lublinianka: Mucha – Dzyr (46 Prus), Paździor, Ptaszyński, Stępień – Kośka, Sobiech, Bednara (80 Jezior), Gutek, Stefański (68 Kamola) – Milcz.
Bramki: 1:0 Sobiech 24, 1:1 Soćko 73. Żółte kartki: Stefański, Ptaszyński (Lublinianka) – B. Kaliszuk, Kurowski (Lutnia). Sędziował: Mateusz Garbaty (Zamość).
Pozostałe mecze 22. kolejki: Chełmianka – Stal Kraśnik 0:0 * Hetman Zamość – Powiślak Końskowola 2:0 * Górnik II Łęczna – POM Iskra Piotrowice 6:1 * Kłos Chełm – Włodawianka 1:0 * Lewart Lubartów – LKS Milanów 5:0 * Unia Hrubieszów – Polesie Kock 2:1 * Victoria Żmudź – Tomasovia 1:5 * Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj 2:0.
1. Chełmianka 21 54 61-10
2. Górnik II 22 53 57-26
3. Hetman 22 48 52-19
4. Tomasovia 22 46 55-23
5. Stal 22 45 53-29
6. Kryształ 22 38 33-25
7. Lewart 22 38 36-25
8. Włodawianka 22 32 45-37