Ponownie najlepsi!

Zespoły z V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ogólnopolskich finałach stawały aż trzykrotnie na podium! Chłopcy wygrali turniej siatkówki, a dziewczęta wywalczyły srebrne medale w koszykówce i piłce siatkowej

Znakomicie w ogólnopolskim finale cyklu zawodów sportowych „Z SKS-u do AZS-u”, rozgrywanym w Warszawie, spisali się uczniowie lubelskich szkół średnich. W grach zespołowych nasi młodzi sportowcy stawali na podium aż pięciokrotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu – siatkarze z V LO i futsaliści z Zespołu Szkół Nr 5. Indywidualnie najlepiej spisała się z kolei Justyna Dziedzic z ”piątki”, która wygrała zawody w ergometrze wioślarskim!

Justyna Dziedzic, mistrzyni Polski w ergometrze wioślarskim, pozuje do zdjęcia z dyrektorem V LO Zbigniewem Jakuszko

Ponadto uczniowie z Lublina zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w ergometrze i tenisie stołowym dziewcząt, a chłopcy wywalczyli bardzo cenne trzecie miejsca w obu tych dyscyplinach. Te wszystkie wyniki przełożyły się na wygraną Koziego Grodu w klasyfikacji generalnej! Lublin już po raz trzeci z rzędu okazał się najlepszy w kraju, tym razem na podium wyprzedzając Łódź i Katowice.
Zawody „Z UKS-u do AZS-u” w naszym mieście, mające na celu promocje lubelskich uczelni oraz akademickich ośrodków sportowych, organizowane są przez AZS KŚ Woj. Lubelskiego od 2010 roku. MAG

Futsal

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie wygrali turniej futsalu!

1. miejsce ZS Nr 5 Lublin (5:0 z ZS A-BiL Warszawa, 4:1 z SMS M. Gortata Łódź, 5:0 z ZSTiO Opole , 9:1 z VIII LO Katowice)
Koszykówka dziewcząt
finał: SMS LO M. Gortata Łódź – V LO Lublin 24:14 (wcześniejsze mecze V LO – grupa: II LO Mysłowice 25:9 i ZSP Nr 1 Siedlce 21:3 * półfinał: X LO Toruń 18:8)
Koszykówka chłopców
finał: VIII LO Toruń – II LO Lublin 47:21 (wcześniejsze mecze II LO – grupa: VIII Toruń 26:24, ZS P. Wysockiego Warszawa 38:17 * półfinał: I LO Opole 21:10)
Siatkówka dziewcząt
2. miejsce V LO Lublin (ZSTI Gliwice 2:0, TAB Warszawa 2:0, VIII LO Toruń 2:0, SMS LO M. Gortata Łódź 0:2)
Siatkówka chłopców
finał: V LO Lublin – SMS LO M. Gortata Łódź 2:1 (wcześniejsze mecze V LO – grupa: ZSE Opole 2:0, SMS LO M. Gortata Łódź 1:2 * półfinał: ZSTI Gliwice 2:0)