Ponura działka zmorą Adampola

Działka stała się nie tylko miejscem libacji pod chmurką, ale również wysypiskiem śmieci

Mieszkańców świdnickiego Adampola przeraża to, co dzieje się na działce przy ul. Traugutta 22. Zewsząd płyną skargi. Radny Marcin Magier domaga się od burmistrza pisemnej informacji o podjętych działaniach. Ratusz deklaruje rozwiązanie problemu.

Dzicy lokatorzy działki są utrapieniem dzielnicy. Nocami ściągają tam młodzi. Strumieniami leje się alkohol, w obieg idą narkotyki. Naćpani i pijani chuligani są agresywni, zaczepiają przechodniów, wyłudzają pieniądze.

– To okropne, co tam się wyprawia. Wieczorami strach wyjść na spacer – mówi pani Anna, mieszkanka dzielnicy.

Z powodu nasilania się niebezpiecznych incydentów oraz rosnącego dzikiego wysypiska śmieci radny Marcin Magier (klub burmistrza Waldemara Jaksona) złożył w świdnickim ratuszu interpelację.

– Mieszkańcy okolicznych nieruchomości alarmują, iż na posesji Traugutta 22 znajduje się dzikie wysypisko śmieci, dodatkowo znajduje się tam wrak przyczepy kempingowej, w którym widywani są dzicy lokatorzy. Ponadto, zdaniem mieszkańców, jest to miejsce, gdzie nocami spotyka się młodzież spożywająca alkohol i narkotyki – co sami dokumentują filmami zamieszczanymi w Internecie. Lokatorzy przebywający na tym dzikim terenie są agresywni w stosunku do przechodniów, zaczepiają i wyłudzają pieniądze. Mieszkańcy okolicznych nieruchomości informują również, że zdarzały się drobne kradzieże – informuje burmistrza radny Marcin Magier. – W związku z powyższą sytuacją, która jest mocno niepokojąca, wnioskuję o zobowiązanie właściciela do całkowitego uprzątnięcia terenu oraz wprowadzenia regularnych kontroli tego terenu przez Straż Miejską.

Radny prosi również burmistrza o pisemną informację o działaniach podjętych w tym rejonie. Świdnicki Ratusz podjął już pierwsze działania po otrzymaniu alarmującego sygnału z Adampola.

– Na posesji przy ul. Traugutta pod wskazanym adresem znajduje się dom jednorodzinny. Została ustalona lokalizacja wskazanego dzikiego wysypiska oraz podjęto czynności w zakresie ustalenia właściciela i uprzątnięcia terenu – mówi Monika Głowacka z Biura Burmistrza Miasta Świdnik. (l)

1 KOMENTARZ

  1. Szanowni Państwo, brak mi słów na poziom zaserwowanego tu dziennikarstwa – brak sprawdzenia podawanych danych nie ma nic wspólnego z rzetelnością, która powinna być kluczowa w tym zawodzie. Co gorsza, mimo poinformowania o błędzie w artykule (niewłaściwy adres działki) i prośby o upewnienie się, że artykuł umieszczony na stronie internetowej nie będzie go zawierał, błędny adres pojawił się powyżej. To prawie jakby chcieli Państwo przetestować, czy mieszkańców Świdnika stać na poświęcenie pieniędzy i czasu na wizyty u prawnika…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here