Popłyną Bugiem dla Szymka Zelenta. Śledź transmisję online i dołącz do zbiórki

W najbliższą sobotę i niedzielę, 30 i 31 maja, mieszkający na co dzień na Warmii Sebastian Radziewicz oraz Tomasz Kapyś z Dubienki przepłyną kajakami Bug z Dubienki do Włodawy. Ich wyprawa będzie transmitowana na żywo na portalu www.siepomaga.pl/szymonek-zelent, a jej celem jest nagłośnienie zbiórki na leczenie czteroletniego Szymonka Zelenta z Rudy-Huty, zmagającego się ze śmiertelną chorobą — dystrofią mięśniową Duchenne’a.

Leczenie jest możliwe, ale kosmicznie kosztowne. Chłopiec potrzebuje terapii genowej w USA, której całkowity koszt wynosi ponad 15 milionów złotych. Mimo olbrzymiej determinacji rodziców, wielu akcji charytatywnych, zaangażowania mieszkańców naszego regionu oraz trwającej od dawna zbiórki na portalu www.siepomaga.pl/szymonek-zelent wciąż brakuje ponad 12 mln zł.

Sebastian i Tomasz mają nadzieję, że ich wyzwanie, czyli przepłynięcie najniebezpieczniejszego odcinka Bugu, transmitowane na żywo, pomoże nagłośnić zbiórkę na leczenie Szymka w całym kraju i poruszy serca wielu internautów.

Start wyzwania zaplanowano na sobotę o godz. 7.00 na placu pod czołgiem w Dubience. Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo z wyprawy na www.siepomaga.pl/szymonek-zelent oraz do wsparcia zbiórki. Ważna jest każda złotówka. Red