Porażka na własne życzenie

Siatkarze LKPS Politechniki Pszczółki sprawili w meczu 9. kolejki II ligi z Dunajcem Nowy Sącz niemiłą niespodziankę. Lublinianie przegrali z beniaminkiem rozgrywek po tie-breaku 2:3.
LKPS stracił komplet punktów na własne życzenie. Gospodarze pewnie wygrali dwa sety, a w trzecim prowadzili już różnicą trzech punktów. Niestety, ambitnie grający goście zdołali w emocjonującej końcówce trzeciej partii przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W czwartym secie zespół z Nowego Sącza wręcz zdeklasował lublinian. Podobnie było w ostatniej, decydującej części. Tym samym po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło: „Kto nie wygrywa w trzech setach, przegrywa w pięciu”.
Już w najbliższą sobotę w hali przy ul. Nadbystrzyckiej siatkarze LKPS podejmować będą zajmujący w tabeli trzecie miejsce KKS Kozienice.

LKPS Politechnika
Pszczółka Lublin – Dunajec Nowy Sącz 2:3 (25:21, 25:15, 23:25, 16:25, 11:15)
LKPS Politechnika Pszczółka: Pigłowski, Rejowski, Kępka, Czubiński, Czarnecki, Machowicz, Bonisławski (libero) oraz Kasiura, Hałas, Dobrowolski, Toborek.
AKS V LO Rzeszów
– Avia Świdnik 2:3 (25:22, 19:25, 25:21, 24:26, 12:15)
Pozostałe mecze 9. kolejki: KKS Kozienice – Neobus Niebylec 3:1 (25:14, 25:20, 17:25, 25:19) * Błękitni Ropczyce – Karpaty Krosno 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:21) * pauzował: PZL Sędziszów Małopolski.
1. Karpaty PWSZ 9 24 25-6
2. LKPS 9 20 24-13
3. KKS Kozienice 9 17 21-17
4. Dunajec 9 13 18-17
5. Avia Świdnik 9 13 19-20
6. Błękitni 9 11 16-9
7. AKS V LO 9 9 13-22
8. SMS Neobus 9 8 13-22