Postraszyła mistrzynię

75.11 m – nowy rekord życiowy Malwiny Kopron to trzeci wynik w historii polskiego rzutu młotem, a piąty na świecie! 22-latka do zdjęcia pozuje z trenerem, którym od początku jej przygody ze sportem jest jej... dziadek Witold Kopron.

Dwa medale w 93. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce zdobyły reprezentantki AZS UMCS Lublin. Podczas zawodów rozgrywanych w Białymstoku srebro w rzucie młotem, ze znakomitym rekordem życiowym 75.11 m wywalczyła Malwina Kopron, a brąz na 5000 m Izabela Trzaskalska.

Kopron życiówkę, będącą zarazem nowym rekordem Polski do lat 23, ustanowiła już w pierwszej próbie, w której okazała się lepsza od rekordzistki i mistrzyni świata Anity Włodarczyk!
Oczywiście supersensacji nie było, bo później zawodniczka warszawskiej Skry wyprzedziła reprezentantkę AZS UMCS. Włodarczyk po dwóch rzutach na ponad 78 metrów, w czwartej serii popisała się próbą na 80.79, uzyskując tym samym najlepszy wynik w tym roku na świecie i piąty w historii!
Kopron w pozostałych próbach też spisała się świetnie, notując za każdym razem wyniki lepsze od poprzedniego rekordu życiowego (74.72, 73.57, 73.76, X, 72.86). Co ciekawe, rezultat, dzięki któremu stanęła w Białymstoku na drugim stopniu podium daje jej na tegorocznych światowych listach piąte miejsce, tuż za Włodarczyk, legitymującą się sześcioma najwartościowszymi wynikami (z otwierającym tabele 80,79), Amerykanką Gwen Berry (76,77), Chinką Zheng Wang (76,25) i Hanną Skydan z Azerbejdżanu (75,29).
Drugi medal dla AZS UMCS w Białymstoku zdobyła Izabela Trzaskalska, trzecia w biegu na 5000 metrów. 29-latka pokonała dystans w 16:03.89. To jej nowy rekord życiowy na bieżni. Ten z ulicy jest o ponad 15 sekund lepszy i wynosi 15:48. Tuż za Trzaskalską uplasowała się inna z lublinianek, Angelika Mach, która również pobiegła najszybciej w karierze (16:16.74).
W klasyfikacji punktowej mistrzostw na 98 ujętych klubów AZS UMCS Lublin zajął siódme miejsce! BAS