Postrzelamy komfortowo

W piwnicy przy Mickiewicza 41 w Chełmie powstała nowoczesna kryta strzelnica. Takiego obiektu mogą pozazdrościć wszystkie miasta po wschodniej stronie Wisły. Są cztery tory strzeleckie, salka do zajęć i komfortowa recepcja. Nic tylko strzelać. A jest z czego. Na chętnych czeka m.in. nowoczesna broń krótka, znane z amerykańskich filmów shotguny czy też popularny Kałasznikow.

Proces inwestycyjny trwał ponad trzy lata. Jednak efekt jest imponujący. Miłośnicy strzelectwa, strzelcy sportowi, służby mundurowe czy osoby chcące po prostu nauczyć się strzelać czy poznać obsługę broni mogą skorzystać z nowoczesnego obiektu wyposażonego w salkę do prowadzenia zajęć teoretycznych, komfortową recepcję oraz halę strzelań z czterema torami strzeleckimi, ze sterowanymi komputerowo tarczociągami, nowoczesnymi systemami wymiany powietrza oraz możliwością prowadzenia strzelań statycznych i dynamicznych na zmiennych dystansach.
– Nie wiem czy po raz drugi porwałbym się na takie wyzwanie – mówi właściciel strzelnicy Falcon Rafał Zwolak. – Okazało się to znacznie bardziej skomplikowane niż myślałem na początku. Oprócz specjalistycznego wyposażenia – tarczociągów ze sterowaniem bezprzewodowym, kulochwytów, pełnego monitoringu, gdzie np. z recepcji można obserwować halę strzelań, obiekt trzeba było np. dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych czy też wyposażyć w system nawiewu i wywiewu gwarantujący pełną wymianę powietrza dziesięć razy w ciągu godziny.

Jak mówi Rafał Zwolak, za promocyjną cenę 30 złotych za godzinę strzelający dostanie opiekę instruktora, ochronę słuchu i wzroku, a dodatkowo zapłaci tylko za amunicję, którą wystrzela z wybranej broni. A jest z czego wybierać. Od pistoletów i karabinków na amunicję 0.22 tzw. kabekaesową, przez nowoczesną broń 9mm – np. pistolety Glock czy Walther, po kopię Colta 1911 w potężnym kalibrze 0.45. Miłośnicy broni rosyjskiej mogą strzelić np. z bardzo popularnego w dawnym bloku wschodnim pistoletu Makarowa czy osławionego karabinu Kałasznikowa. Na strzelnicy nie mogło też zabraknąć znanej z amerykańskich filmów pompki – shotguna. Tutaj jest to strzelba Mossberg.
– Zapraszam do rezerwacji miejsc na naszą stronę internetową www.strzelnica-chelm.pl, telefonicznie pod numerem 575 931 053 czy też przez naszego Facebooka – mówi właściciel strzelnicy Falcon Rafał Zwolak. – Strzelectwo to nie tylko praktyczna umiejętność. To również świetny sposób na rekreację, rozładowanie stresów i przyjemne spędzenie czasu. (wer)