Potęga skoków

Lubelska Cavaliada co roku przyciąga tysiące widzów

14 lutego rozpoczyna się kolejna lubelska CAVALIADA, impreza jeździecka, która co roku przyciąga tysiące widzów. Biorą w niej udział czołowi polscy zawodnicy, a także wielu znanych jeźdźców zagranicznych. Tegoroczna edycja potrwa do 18 lutego.


Już w czwartek 15 lutego lubelska publiczność zobaczy trzy konkursy skoków, konkurs ujeżdżenia oraz konkurs halowego pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Dzień zakończy emocjonujący konkurs „potęgi skoku”. Kto pokona najwyższą przeszkodę? Jakiej wysokości? Warto zobaczyć.
Piątek 16 lutego rozpocznie się konkursem ujeżdżenia. Po nim konkursy skoków: średniej i dużej rundy. Kolejne emocje to halowe zawody Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Na koniec dnia odbędzie się widowiskowy konkurs Venus vs Mars, w którym rywalizować będą pary amazonka i jeździec.
W sobotę, 17 lutego najpierw zostaną rozegrane dwa konkursy małej i średniej rundy. Po nich hipodromem zawładną dzieci na kucach w konkursie skoków CAVALIADA Future. Później nastąpi kolejna edycja zmagań w powożeniu zaprzęgowymi czwórkami. Nastąpi blok pokazów jeździecko-hodowlanych i kolejna odsłona dziecięcego konkursu CAVALIADA Future. Ostatnim sobotnim konkursem będzie Speed and Music, czyli jak najszybciej przejachać przez parkur w rytmie muzyki wybranej przez zawodnika.
Niedzielę otworzy konkurs ujeżdżenia pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina. Później dalszy ciąg zmagań najmłodszych jeźdźców. Najważniejszy konkurs Grand Prix pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego rozpocznie się o godz. 13, ale nie będzie to ostatni konkurs lubelskiej CAVALIADY. Zawody zakończy dwufazowy konkurs Małej Rundy.
Jak co roku w lubelskich halach będzie miejsce zabaw dla dzieci, a także targi jeździeckie, gdzie można będzie kupić wszystko dla konia i jeźdźca.
Jan Achrem