Potrącili 15-latka i uciekli

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Siennicy Nadolnej. 15-letni rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Jakiś czas później zatrzymano trzech mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą. Wszyscy byli pijani.

W środę ok. godz. 17 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w Siennicy Nadolnej. – Na miejscu mundurowi zastali 15-letniego rowerzystę, który zderzył się z samochodem osobowym. Jak wynikało z relacji świadków, z miejsca zdarzenia odjechał mężczyzna kierujący volkswagenem – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
Jeszcze tego samego dnia mundurowi odnaleźli volkswagena i zatrzymali trzech mężczyzn. – Samochód posiadał uszkodzenia świadczące o tym, że mógł brać udział w wypadku. Był zaparkowany na terenie jednej z posesji w gminie Krasnystaw – mówi Wasilewski.
Zatrzymani to trzej mieszkańcy gminy Krasnystaw w wieku od 18 do 32 lat. Gdy dotarła do nich policja byli nietrzeźwi. Śledczy ustalają, kto kierował autem.
15-latek połamany trafił do szpitala. (ik)