Potrzebna krew

Świdniccy krwiodawcy pracowicie rozpoczęli rok. Wspierali już Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a na ten tydzień zaplanowali dwie akcje oddawania krwi. Do udziału w nich zapraszają wszystkich chętnych.

W minionym roku świdniccy krwiodawcy przeprowadzili kilkadziesiąt akcji oddawania krwi, pomagali dzieciom, zbierali „grosze” na letni wypoczynek dla najbiedniejszych i prowadzili lekcje w szkołach. Ten rok też zaczęli pracowicie, organizując akcję krwiodawstwa w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia udało się zebrać 13,5 litra krwi.
Kolejne dwie akcje zostały zaplanowane na najbliższy tydzień. Są odpowiedzią na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
– W związku z brakiem krwi do przeprowadzania zabiegów operacyjnych ratujących życie prosimy o zgłaszanie się do RCKiK w Lublinie (ul. I Armii WP). Potrzebna jest każda grupa krwi – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Popiełuszki przy PZL-Świdnik. – Zapraszam również do udziału w akcjach w Świdniku. Pierwsza z nich odbędzie się w najbliższą środę (1 lutego) przy kinie LOT w godz. od 8 do 13. Natomiast druga została zaplanowana na piątek (3 lutego) w PZL-Świdnik w godz. od 8 do 12.
Do akcji organizowanej w PZL mogą się zgłaszać również wszystkie osoby dorosłe niepracujące w zakładzie. Wystarczy, że z dokumentem tożsamości przyjdą do biura przepustek przy głównej bramie.
(kal)