Powalczą o medale Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”

W najbliższy weekend na pływalni H2O przy Al. Zygmuntowskich odbędą się Mistrzostwa Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. Honorowy patronat nad zawodami objął Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Prawo startu w zawodach mają uczniowie szkół specjalnych podstawowych, gimnazjalnych i zawodowych, ośrodków specjalnych oraz ich absolwenci.
– Na tydzień przed mistrzostwami na liście startowej znajduje się blisko 90 zawodniczek i zawodników, w tym wielu kadrowiczów, mających za sobą udział w imprezach międzynarodowych – mówi Grzegorz Sznajder, wychowawca z Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie, koordynator mistrzostw.
Organizatorem imprezy oprócz „czwórki” są: Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, Stowarzyszenie „Radość Dawania” działające przy ZS nr 4 oraz Lubelskie Stowarzyszenie Sportowe „Sprawni-Razem”.
Rywalizacja w zawodach toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych: 2004 i młodsi, 2001-03 oraz 2000 i starsi. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zawody na pływalni H2O będą rozpoczynały się o godz. 9:45.
„Nowy Tydzień” jest patronem medialnym mistrzostw. MAG