Powalczyli z liderem

Niespodzianki w meczu otwierającym 13. kolejkę Polskiej Ligi Koszykówki nie było. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli TBV Start Lublin przegrał 73:84 w Toruniu z niepokonanym Polskim Cukrem.
Lublinianie znakomicie rozpoczęli spotkanie, bo od trzech trójek (dwie Douga Wigginsa, jedna Stefana Balmazovicia).
Chwilę potem, po kolejnych punktach Serba oraz dwóch z rzędu faulach Kyle’a Weavera (przewinienie niesportowe i techniczne) wygrywali już różnicą 10 punktów – 16:6.
Straty starał się odrabiać Łukasz Wiśniewski, ale to wciąż było za mało na TBV Start, który po 10 minutach rywalizacji wygrywał 23:19!
W drugiej kwarcie zespół trenera Davida Dedka nadal kontrolował sytuację na parkiecie. W 14. Minucie, po kolejnym rzucie Balmazovicia, było jeszcze 32:23 dla TBV Start.
Niestety, do końca kwarty lublinianie nie zdobyli już punktów! Seria gospodarzy 17:0 sprawiła, że do przerwy to Polski Cukier prowadził 40:32.
Po zmianie stron gospodarze kontrolowali już przebieg wydarzeń. W czwartej kwarcie, po wsadzie Arkadiusza Perki, miejscowi prowadzili już 81:59. W końcówce straty „trójkami” zmniejszyli jeszcze Bartosz Ciechociński i Jakub Dłoniak, ale to Polski Cukier zwyciężył różnicą 11 punktów.
W lubelskim zespole pierwsze skrzypce jak zwykle grał Balmazović, który zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów, a sekundował mu Doug Wiggins notując 12 punktów i rekordowe 13 asyst.
Skutecznie wyłączony z gry przez gospodarzy został za to Brandon Peterson, którego gracze Polskiego Cukru zatrzymali na zaledwie 6-punktowej zdobyczy.
W kolejnym meczu TBV Start zagra u siebie 15 stycznia z Treflem Sopot.
MAG

Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin

84:73 (19:23, 21:9, 19:12, 25:29)
Polski Cukier: Sulima 24, Weaver 13, Wiśniewski 13 (1×3), Trotter 7 (1×3), Skifić 7 oraz Perka 16 (2×3), Sanduł 3, Michalski 1, Śnieg, B. Diduszko.
TBV Start: Balmazović 19 (2×3), Wiggins 12 (2×3, 13 asyst), Dłoniak 7 (1×3), Peterson 6 (9 zb.), Bonarek 2 oraz Ciechociński 8 (2×3), Kellogg 7 (1×3), Jankowski 6 (2×3), Trojan 6, Kowalski.