Powrót do tradycji

Piotr Mazur, dyrektor Speed Car, sponsora tytularnego drużyny, pozuje do zdjęcia z młodymi żużlowcami zespołu z Lublina

Wiemy już, pod jaką nazwą w rozpoczynających się za miesiąc drugoligowych rozgrywkach żużlowych wystąpi zespół z Lublina. Drużyna o awans walczyć będzie pod szyldem Speed Car Motor!

W poniedziałkowej konferencji, która odbyła się w Hotelu Mercure Lublin Centrum, udział wzięli (od lewej): kapitan lubelskiego zespołu Daniel Jeleniewski, dyrektor klubu Jakub Kępa, manager drużyny Piotr Więckowski, dyrektor Speed Car Piotr Mazur, Karol Lejman z One Sport oraz Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu

O tym, że historyczny człon „Motor” może znaleźć się w nazwie, informowaliśmy już przed tygodniem. – Takie były oczekiwania kibiców, więc wracamy do tradycji sportu żużlowego w Lublinie – mówi Piotr Więckowski, manager lubelskiego zespołu. Zanim podczas specjalnie zwołanej konferencji przedstawiony został sponsor tytularny drużyny, Więckowski przypomniał, że od kilkunastu dni mecenasem drużyny jest Perła-Browary Lubelskie. – Możemy pochwalić się także, że wspierają nas samorządy – Gmina Lublin i Samorząd Województwa Lubelskiego – dodał.

Piotr Mazur, dyrektor Speed Car, ogólnopolskiej sieci stacji kontroli pojazdów, działającej na motoryzacyjnym rynku od 17 lat, która została sponsorem tytularnym drużyny, przyznał, że jego firma z przyjemnością przyjęła od władz klubowych zaproszenie do uczestnictwa w odbudowie lubelskiego żużla. – Wywodzimy się z Lublina i chociaż obecnie działamy na terenie całego kraju, to chcemy wspierać lokalne inicjatywy – mówił. – Wierzymy we wspólny sukces, w awans do wyższej ligi, co przełoży się na rozpoznawalność naszej marki – dodał.
Lubelski zespół ligowe rozgrywki zainauguruje 17 kwietnia wyjazdowym meczem z Kolejarzem Opole. Wcześniej naszą drużynę czeka seria sparingów –pierwszy już 18 marca w Tarnowie z Unią. Dzień później oba zespoły zmierzą się w Lublinie. MAG