Pożegnanie z Europą

MKS Selgros Lublin nie zagra w fazie grupowej Pucharu EHF. Po porażce przed tygodniem 27:28 w wyjazdowym meczu 3. rundy z Randers HK w sobotnim rewanżu w hali Globus mistrzynie Polski zdołały tylko zremisować z Dunkami 23:23. Do upragnionego awansu zabrakło zaledwie jednej bramki…

Gola, który lublinianki powinny zdobyć, gdyby skuteczniej wykorzystywały rzuty karne (w obu spotkaniach trafiły zaledwie pięć na 12 prób, podczas gdy rywalki 8 na 8), a także nie marnowały znakomitych okazji, jak ta w ostatniej akcji sobotniego spotkania, gdy na drodze Alesi Migdaliovej, po dobrze wypracowanej akcji zespołu, stanęła bramkarka Jovana Risović.
Sobotnie spotkanie było niezwykle emocjonujące. Randers HK prowadził już nawet trzema bramkami, ale mistrzynie Polski nie zrezygnowały. Potrafiły zniwelować straty i do ostatniej sekundy walczyły o wygraną i awans.
– Było tak blisko – żałowała po meczu bramkarka Weronika Gawlik, kapitan MKS Selgros. – Mogłyśmy zdobyć tego ostatniego gola, grałyśmy w przewadze. Niestety, dobrze dysponowana była bramkarka drużyny przeciwnej, co potwierdziła ostatnią interwencją – dodała.
W lubelskim zespole kolejne znakomite zawody rozegrała Ivana Bozović. Podobnie jak przed tygodniem, w pierwszym meczu w Danii, także i teraz rozgrywająca z Czarnogóry była najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie mistrzyń Polski, zdobywając sześć goli.
Z identycznym dorobkiem bramkowym w ekipie gospodyń zakończyła sobotnie spotkanie Joanna Drabik.
– Zagrałyśmy na naprawdę dobrym poziomie, jeśli chodzi o defensywę, bo straciłyśmy tylko 23 bramki. Na pewno głównym powodem przegranej w tym meczu jest skuteczność rzutowa. To był nasz mankament – mówiła po spotkaniu 23-letnia kołowa.
MAG

MKS Selgros Lublin
– HK Randers 23:23 (11:13)
MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Bozović 6, Charzyńska, Drabik 6, Gęga 1, Kowalska 2, Kozimur 1, Mihdaliova 3, Nocuń 1, Repelewska, Rola 1, Rosiak, Uzar, Skrzyniarz 1, Matuszczyk 1.
Karne: 5/2.
Randers HK: Risović, Greve – Andersen 2, Dragenberg, Fisker 3, Gulmark, Gustin, Heindahl 3, Hojlund 6, Larsen Degn, Moen 3, Molid 7, Monti Danielsson, Nielsen Filtenborg, Vestergaard.
Karne: 4/4.
Kary: MKS Selgros – 2 minuty, Randers HK – 8.
Sędziowali: Andriej Kawesznikow i Petr Płotnikow (Rosja). Widzów: 3000.

Liczba dnia
7 aż tylu rzutów karnych w dwóch meczach z Randers HK nie wykorzystały zawodniczki MKS Selgros