Pożyczki przez internet do 5000 zł – gdzie wziąć?

Pożyczki przez internet stają się coraz popularniejsze. Polacy pożyczają pieniądze na wakacje, remont lub sprzęt RTV/AGD itp. Wiele osób nie ma jednak czasu i możliwości, aby udać się osobiście do placówki banku lub siedziby firmy pożyczkowej. Dla nich dobrą alternatywą są pożyczki przez internet. Sprawdzamy, gdzie online pozyskać nawet do 5000 zł.

Bardzo cenimy sobie wygodę pożyczek przez internet. Proste, jasne zasady, minimum formalności oraz duża szybkość to zalety tego typu ofert. Na rynku pożyczkowym jest wiele firm działających wyłącznie online. Taka forma korzystania z różnych usług finansowych jest coraz popularniejsza wśród Polaków. Zamiast tracić czas w kolejce do konsultanta czy doradcy w stacjonarnych placówkach pożyczkowych, klienci wolą wybrać dużo prostszą i szybszą obsługę online. Przykładem tak dostępnej oferty jest Freezl.pl – udziela pożyczki przez internet i są to zobowiązania od 100 do 5000 złotych na okres do 65 dni.

Pożyczki na konto przez internet – jak z nich skorzystać?

Polacy bardzo chętnie sięgają po ofertę firm pożyczkowych. Najwięcej rodaków wybierających usługi finansowe online korzysta z pożyczek do 1000 zł. Taka kwota stanowi 80% wszystkich zobowiązań pozabankowych udzielonych w pierwszym półroczu 2018 roku. Podobnie jest z wyższymi sumami – w przedziale do 4000 zł 60% zobowiązań jest udostępnionych przez instytucje pozabankowe. Oznacza to, że Szukając pożyczek niskokwotowych od 1000 do 4000 zł, Polacy najchętniej sięgają po usługi firm pożyczkowych oferowane przez internet.

Pożyczka przez internet na konto to proste i szybkie rozwiązanie dla wszystkich potrzebujących gotówki od ręki. Aby otrzymać taką pożyczkę, należy wejść na stronę www firmy pożyczkowej. Tam wybiera się kwotę, jaką potrzebujemy i okres spłaty pożyczki (przy niskich pożyczkach niskokwotowych to przeważnie od 1 do 65 dni). Następnie musimy wypełnić formularz informacyjny, w którym podajemy dane osobowe, adres e-mail, numer konta i telefonu oraz źródło i wysokość dochodu. Kolejny krok to przesłanie wypełnionego wniosku do pożyczkodawcy i wykonanie bezpłatnego przelewu weryfikacyjnego. Decyzję otrzymujemy już po kilkunastu minutach. Jeśli jest pozytywna, pieniądze z pożyczki trafiają na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia. Zastanawiając się zatem, gdzie wziąć pożyczkę przez internet, warto zwrócić uwagę, które firmy mają uproszczone formalności pożyczkowe i krótki czas oczekiwania na gotówkę.

Pożyczka online na konto – dla kogo?

Według danych Krajowego Rejestru Długów najwięcej długów, bo aż 535 mln zł, mają osoby młode w wieku 18-25 lat i jest ich 152 tys. Znajdują się one w KRD z powodu zaległości w spłacie m.in. pożyczek. W ciągu ostatniego roku zadłużenie młodych ludzi wzrosło o 62%, a średnia wysokość należności nie przekraczała 3,5 tys. zł. W grupie pożyczkobiorców od 18 do 25 lat najwięcej problemów ze spłatą mają osoby w wieku 24-25 lat (na nich przypada 167 mln zł zadłużenia), 22-latkowie mają 65 mln zł do spłacenia, a 18-latkowie – tylko 1 mln zł. Wielu Polaków nadal sądzi, że to właśnie takie osoby z problemami finansowymi korzysta głównie z oferty firm pożyczkowych. Nie ma to nic wspólnego z prawdą. Firmy pożyczkowe coraz dokładniej weryfikują klientów, nawet pożyczając im pieniądze online.

Szybkie pożyczki przez internet na konto są udzielane każdemu, kto spełni odpowiednie warunki. Przede wszystkim osoba wnioskująca o takie zobowiązanie musi być pełnoletnia i posiadać dowód osobisty. Dodatkowo musi mieć dostęp do internetu, aby online wypełnić i przesłać formularz. Wymagany przez firmy pożyczkowe jest także numer telefonu, potrzebny do kontaktu z pożyczkobiorcą oraz konto bankowe, które służy do weryfikacji danych klienta oraz do przesyłania gotówki. Do tego niektóre firmy pożyczkowe weryfikują klientów w BIK, a inne z tego rezygnują (np. Freezl).

Szybka pożyczka na konto to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki do 5000 zł na pilne wydatki. Taka kwota wystarczy na mały remont, zakup telewizora czy innego sprzętu lub na wymarzone wakacje. Cała procedura pożyczkowa jest realizowana online, co znacznie przyspiesza zdobycie pieniędzy.

Materiał sponsorowany