Pożyczki przez Internet na konto bankowe – wygodnie i szybko

Instytucje finansowe umożliwiają swoim klientom uzyskanie dodatkowej gotówki bez wychodzenia z domu. Obecnie pożyczkę można zaciągnąć przez Internet, załatwiając niezbędne formalności online i otrzymując pieniądze na konto. Na czym właściwie polega zdobywanie pieniędzy przez Internet? Jak szybko gotówka trafia na konto i czy jest to bezpieczna forma zaciągania zobowiązań?

Czym są pożyczki przez Internet na konto bankowe?

Zaciągnięcie standardowej pożyczki wiąże się z wizytą potencjalnego klienta w stacjonarnej placówce firmy pożyczkowej. Jest to konieczne w celu złożenia wniosku i dopełnienia niezbędnych formalności. W przypadku pożyczki przez Internet na konto bankowe bezpośredni kontakt z pracownikami instytucji nie jest jednak potrzebny. Proces odbywa się zdalnie, a klient ubiega się o uzyskanie gotówki wyłącznie za pomocą komputera lub smartfona.

Ten sposób wnioskowania o pożyczkę ma swoje zalety. Obok wygodnej procedury związanej z załatwianiem formalności to także szybkość w uzyskaniu pieniędzy. Wniosek o pożyczkę przez Internet rozpatrywany jest często tego samego dnia, a pieniądze są przesyłane bezpośrednio na rachunek bankowy klienta. Dodatkowo wnioskujący ma swobodę w wyborze firmy pożyczkowej z najlepszą dla niego ofertą. Może więc wybrać korzystne dla siebie oprocentowanie, czy harmonogram spłaty gotówki.

Procedura uzyskania pożyczki

Osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki na dowód powinna zacząć od porównania ofert pożyczkodawców. Może to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy doświadczonych doradców. Możesz także skorzystać z platformy Saverium.pl, gdzie wygodnie złożysz jeden wniosek, a firma przedstawi Ci atrakcyjne propozycje kilku ofert. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjny model, po wyborze korzystnej dla siebie propozycji należy przejść na stronę internetową firmy pożyczkowej i złożyć wniosek online. Zwykle ma on formę formularza, którzy trzeba uzupełnić o dane osobowe klienta. Oprócz imienia, nazwiska i danych kontaktowych, konieczne będzie podanie wysokości pożyczki oraz numeru bankowego, na który przelać środki. Wnioskujący musi także poinformować o swoim źródle dochodów i wysokości innych zobowiązań, które aktualnie spłaca.

Wniosek jest łatwy w uzupełnieniu, a po jego wysłaniu nie trzeba robić nic więcej. Firmy pożyczkowe przystępują do weryfikacji danych i sprawdzają, czy są w stanie przyznać środki danemu klientowi. Proces ten może trwać jedynie kilkanaście minut, a w efekcie pozytywnej decyzji pieniądze są przelewane na rachunek bankowy niezwłocznie. W odróżnieniu od kredytów bankowych, pożyczoną gotówkę można wydać na dowolny cel.

Bezpieczeństwo pożyczek przez Internet

Zaciągnięcie pożyczki przez Internet jest równie bezpieczne, co wnioskowanie w stacjonarnej placówce. Dzieje się tak, ponieważ instytucje finansowe przykładają dużą uwagę do weryfikacji tożsamości swojego potencjalnego klienta. Weryfikacji podlegają między innymi bazy BIG i BIK, co ma miejsce także w przypadku ubiegania się o tradycyjny kredyt w banku. Zwykle wymagane jest także dokonanie przelewu weryfikacyjnego na konto wskazane przez pożyczkodawcę. W ten sposób sprawdza się, czy wnioskodawca jest faktycznym posiadaczem rachunku bankowego. Niekiedy potwierdzenie tożsamości odbywa się poprzez zalogowanie do konta w bankowości elektronicznej – wówczas sprawdzane są nie tylko dane osobowe, ale także wpływy na konto, świadczące o posiadaniu zdolności kredytowej.

Wnioskowanie o gotówkę przez Internet jest proste i trwa krótko. Wielu pożyczkobiorców decyduje się na taką formę pozyskiwania pieniędzy, ponieważ jest ona bezpieczna i pozwala na łatwe porównanie ze sobą ofert różnych firm pożyczkowych. Decyzja o przyznaniu gotówki pojawia się szybko, a pieniądze trafiają bezpośrednio na konto bankowe klienta.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here