Pożyczki przez weekend lub przez telefon – skąd je brać?

Życie lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach. Przykład? Nagły, niecierpiący zwłoki wydatek w weekend, na którego sfinansowanie nie stać domowego budżetu. Co wtedy? Skąd wziąć pieniądze? Rozwiązaniem jest pożyczka, którą można zaciągnąć w sobotę lub niedzielę, również przez telefon.

Dla kogo pożyczka w weekend

Nieprzewidziany wyjazd, konieczność natychmiastowej naprawy samochodu albo sprzętu gospodarstwa domowego, nagła choroba wymagająca kupienia drogich leków – istnieje wiele sytuacji, które mogą wymagać zdobycia dodatkowej gotówki w weekend. Jeśli nie możesz jej pożyczyć od znajomych lub rodziny, a domowy budżet świeci pustkami, skorzystaj z usług firm pożyczkowych. Chcąc otrzymać pieniądze w piątek wieczorem, sobotę lub niedzielę, musisz jednak spełniać dwa podstawowe warunki: być znanym klientem danej firmy i mieć konto w tym samym banku co ona.

Jeśli nigdy wcześniej nie zadłużałeś się w wybranej firmie, nie ma szans na to, że udzieli Ci natychmiastowej pożyczki w weekend. Dlaczego? Ponieważ przed przyznaniem pieniędzy pracownicy firmy sprawdzają wiarygodność i historię kredytową każdego klienta w specjalnych bazach dłużników, jak np. KRD, BIK, BIG czy ERIF, które są dostępne wyłącznie od poniedziałku do piątku. Dlatego tylko uprzednio zweryfikowani i znani firmie klienci mogą zostać obdarzeni na tyle dużym zaufaniem, żeby przyznać pożyczkę bez wglądu w te bazy.

Jednak nawet jeśli firma będzie gotowa udzielić Ci pożyczki w dzień wolny od pracy, aby środki znalazły się na Twoim rachunku osobistym, musi być on założony w tym samym banku, w którym ma go firma pożyczkowa. W przeciwnym razie przelew zostanie bowiem zrealizowany dopiero w najbliższym dniu roboczym, czyli w poniedziałek. Tak samo działa pożyczka przez SMS, więc nie sugeruj się tym, że im „nowocześniejsza” forma kontaktu, tym szybsza realizacja pożyczki.

Pożyczki przez telefon

Czy w weekend możesz otrzymać pożyczkę przez telefon? Tak, o ile oczywiście spełniasz dwa wymienione powyżej warunki, czyli już kiedyś korzystałeś z usług wybranej firmy, jesteś kojarzony przez jej pracowników i posiadasz rachunek osobisty w tym samym banku. Pożyczenie pieniędzy przez telefon po raz pierwszy w danej firmie jest z reguły niemożliwe i przeważnie wymaga wypełnienia wniosku lub zarejestrowania się na stronie internetowej.

Interesuje Cię pożyczka na weekend lub przez telefon? Choć czas liczy się najbardziej, to z pewnością chcesz zapłacić jak najmniej za możliwość zadłużenia się, prawda? W takim razie wejdź na stronę bezpiecznechwilowki.pl i znajdź najatrakcyjniejsze oferty, które spełniają Twoja wymagania i potrzeby.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here