Pracujesz z domu? Sprawdź, jak urządzić domowy gabinet

Pandemia wpłynęła na życie ludzi na całym świecie. Wiele osób nie pracuje już z biura, tylko z domu. Jest to z jednej strony wygodne rozwiązanie, jednak z drugiej potrzebne tym osobom jest wyznaczone miejsce do pracy. Home office w kuchni, pomiędzy garnkami i talerzami nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli więc i Ty przeszedłeś na pracę zdalną i nie masz pojęcia, jak urządzić domowe biuro, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Domowy gabinet – znajdź odpowiednie miejsce

Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu i nie masz w planach jego zmiany, musisz trochę się wysilić, żeby zorganizować sobie gabinet. Na wstępie zastanów się, czego tak naprawdę będziesz potrzebować do pracy z domu. W zdecydowanej większości przypadków potrzebny jest komputer i drukarka. Te sprzęty z powodzeniem zmieścisz na niewielkim biurku. Okazuje się więc, że domowy gabinet nie zajmuje aż tak dużo miejsca, jak mogłoby się wydawać na początku.

Wobec tego swój domowy gabinet możesz urządzić w każdym pomieszczeniu mieszkania. Wystarczy Ci do tego jedna niewielka ściana w sypialni, salonie lub na korytarzu, na której znajduje się gniazdko elektryczne.

Jeśli jednak szukasz większego mieszkania i przeglądasz rynek pierwotny w Krakowie na obido.pl, możesz sobie pozwolić na wyznaczenie całego pomieszczenia na swój domowy gabinet. Nie musisz wtedy ograniczać się do jednego niewielkiego biurka i krzesła. Osobne pomieszczenie pozwoli Ci na wstawienie dużego, wygodnego biurka i kilku szaf na dokumenty.

Gabinet w domu – jakie meble będą potrzebne?

Jak już ustaliliśmy, do pracy zdalnej potrzebujesz komputera i drukarki, które zmieścisz na biurku. Wybór tego mebla nie może być jednak przypadkowy. Przede wszystkim biurko musi być funkcjonalne. W przypadku, gdy postanowisz urządzić domowy gabinet w salonie lub sypialni, wybierz biurko, które nie będzie miało zbyt dużych wymiarów. Nie chcesz przecież, żeby zajmowało zbyt dużo miejsca. Po drugie, powinno ono mieć schowek pod blatem, na którym możesz umieścić laptopa oraz szafkę na dokumenty. Pozwoli Ci to szybko uprzątnąć swój mini gabinetu, po skończonej pracy. Jeśli jednak jeszcze przed urządzaniem mini gabinetu wiesz, że dokumenty potrzebne Ci do pracy zajmą więcej miejsca, niż pomieści biurkowa szafka, to pomyśl nad zakupem pojedynczego regału. Pomieści on zdecydowanie więcej papierów i pozwoli Ci na usystematyzowanie dokumentów.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wygodne krzesło. Korzystanie z kuchennych krzeseł może być powodem Twoich problemów z kręgosłupem. Ponadto niewygodna postawa nie pozwoli Ci się skupić na pracy. Będziesz się ciągle wiercić i szukać wygodnej pozycji, a to będzie miało wpływ na Twoją efektywność. Dlatego warto zainwestować w fotel obrotowy. Jednym z lepszych rozwiązań dla Twoich pleców będzie model z regulowaną wysokością siedziska oraz odchyleniem oparcia.

Postaw na dekoracje Twojego miejsca pracy

Masz miejsce i meble, więc większość jest już gotowa. Jednak zanim zaczniesz ustawiać wyposażenie w Twoim domowym gabinecie, zadbaj o to, żeby wyróżniał się on na tle reszty pomieszczenia. Możesz na przykład ścianę, pod którą stanie biurko, przemalować na inny kolor. Dobrze, żeby był on spójny z resztą pomieszczenia. W domowych gabinetach najlepiej sprawdzają się stonowane i łagodne barwy, takie jak brązy i beże, ale jeśli Twoje preferencje kolorystyczne są inne, to możesz pomalować swój mini gabinet nawet na różowo. Takie wydzielenie kolorem swojego miejsca pracy sprawi, że ta część pomieszczenia będzie postrzegana przez Ciebie jako oddzielny pokój.

Urządzenie domowego gabinetu nie musi być ani drogie, ani trudne. Wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności, żeby zorganizować sobie funkcjonalny mini gabinet w domu.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here