Pralnia dywanów bez tajemnic – usługi, ceny i inne

Dywany ocieplają przestrzeń i sprawiają, że lubimy chodzić po nich boso. Jednak przy zakupie takiego elementu wystroju musimy mieć świadomość, że od czasu do czasu będzie trzeba go wyprać. Pranie dywanów, podobnie jak pranie tapicerki, powinno być dostosowane do indywidualnych cech tkaniny. Czyszczenie dywanów perskich będzie różniło się od prania wykładzin.

Tkaniny dywanowe różnią się od siebie pod względem materiału wykonania, włókiem sztucznych, czy włókien naturalnych. Zanim podejmiemy się prania dywanu musimy zapoznać się z jego metką lub oddać go do dobrej pralni. Ile kosztuje pranie dywanów? Wszystko zależy od rodzaju tkaniny i zabrudzeń, wielkości dywanu, a także wybieranych opcji dodatkowych, takich jak usuwanie uciążliwego zapachu lub eliminacja roztoczy. Najłatwiej wejść na stronę internetową danej pralni i zapoznać się z zakładką „pranie dywanów cennik”. Wtedy z łatwością możemy ocenić, czy korzystniej będzie wyprać nasz ulubiony dywan samodzielnie, czy może zdecydujemy się zakupić profesjonalną usługę w sprawdzonej pralni.

Jaka jest cena czyszczenia dywanu?

Niemal każdy ma w domu mały lub duży dywan. Wraz z biegiem czasu wymaga on nie tylko odkurzania, lecz także profesjonalnego prania z odplamianiem. Dużą popularnością cieszy się metoda prania na wskroś, czyli pranie w kąpieli wodnej. Dywan jest dodatkowo odkurzany, trzepany i suszony w suszarni. Pranie wykonane przy użyciu dobrej jakości środków chemicznych sprawia, że dywan jest jak nowy. Ceny takiej usługi możemy sprawdzić na stronie https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/cennik/.

Koszt prania jest uzależniony od wariantu usługi, na jaką się zdecydujemy. Kalkulator prania dostępny na stronie uwzględnia długość i szerokość dywanu. Cenę determinują także opcje dodatkowe liczone za każdy metr kwadratowy. Możemy zdecydować się na eliminację roztoczy, usuwanie drażniących zapachów moczu lub kału, ozonowanie dywanu, jego impregnację, a także usługę prania ręcznego. To w szczególności sprawdzi się w dywanach wiskozowych i jedwabnych, ale trzeba liczyć się z tym, że cena prania będzie adekwatnie wyższa. Jeśli natomiast goni nas czas, możemy skorzystać z usługi ekspresowego prania dywanów. Dywany sporych rozmiarów warto oddać do pralni, które zapewniają darmowy transport. Natomiast gdy chcemy wyprać małe chodniki lub dywaniki, to możemy dostarczyć je samodzielnie.

Profesjonalne pranie dywanów

Kiedy się urządzamy lub robimy remont, często decydujemy się na zakup nowego dywanu lub wykładzin dywanowych. Na rynku wybór jest spory. Popularnością cieszą się dywany typu shaggy, dywany z krótkim włosem, poliestrowe, wełniane, akrylowe i z wiskozy. Dywany sprawdzają się w salonie, sypialni, a także pokoju dziecięcym. Decydując się na zakup dywanu, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko jego kolor, lecz także rodzaj. Dywan z długim włosem z pewnością okaże się miły w dotyku, ale nie do końca sprawdzi się u właścicieli psów gubiących sierść. Dywan wełniany stworzony z pylącego włókna nie sprawdzi się w domu alergika. Z kolei, jeśli mamy w domu małe dzieci, powinniśmy wziąć pod uwagę aspekt czyszczenia dywanu. Na stronie https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jakie-zagrozenia-powoduje-uzywanie-brudnego-dywanu/ możemy przeczytać, jakie zagrożenia niesie za sobą brudny dywan. Brak czyszczenia sprawia, że w dywanach rozwijają się drobnoustroje. Oprócz piasku i kurzu znajdziemy tam wirusy, roztocza, pluskwy, a nawet bakterie. Okruchy spadające na dywan wchodzą w jego głąb i są trudne do usunięcia przez odkurzacz. W takich sytuacjach czyszczenie chemiczne będzie najlepszym rozwiązaniem.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here