Prezydencka fotka numer 17 000!

Zdjęcie nr 17 000 w kolekcji Jacka Kosierba! To fotka drużyny New York Military Academy Soccer Team z USA z Donaldem Trumpem (czwarty od lewej w dolnym rzędzie), obecnym prezydentem USA.

Jacek Kosierb ze Świdnika nie ustaje w powiększaniu swojej osobliwej kolekcji. Od 1982 roku gromadzi zdjęcia drużyn piłkarskich z całego świata. Parę lat temu założył, że na swoje 50. urodziny jego kolekcja będzie liczyć 50 tysięcy fotografii.


Zadanie nie jest łatwe, tym bardziej, że kolekcjoner przyjmuje do zbiorów tylko jedno zdjęcie konkretnej drużyny. Ma na to jeszcze niewiele ponad sześć lat. Jak wyliczył, aby tego dokonać średnio dziennie do 12 kwietnia 2024 roku musi „dopisywać” do kolekcji po 15 fotografii.
Jacek Kosierb właśnie „dobił” do kolejnej okrągłej liczby. Numerem 17 000 w jego kolekcji zostało zdjęcie drużyny New York Military Academy Soccer Team z USA. Zdjęcie nie byle jakie. Widnieje na nim Donald Trump, obecny prezydent USA.
– Jako kolekcjoner trafiam na coraz ciekawsze „okazy” do mojej kolekcji. Chyba założę osobną kategorię pod nazwą „białe kruki”. Tak serio to fajna sprawa, bo pewnie uda mi się zgromadzić dużo więcej zdjęć z „udziałem” znanych osobowości ze świata nie koniecznie sportu. Nie udało mi się dotrzeć do informacji jakim piłkarzem był Donald Trump, ale jedno jest pewne, że w soccera grał – przyznał Jacek Kosierb.
Kolejne „podobne” zdjęcia są już w kolekcjonerskiej „poczekalni” świdniczanina. To zespół trampkarzy Ursusa Warszawa w składzie z Maciejem Sawickim, obecnym sekretarzem generalnym zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej i juniorski skład Rozwoju Katowice, który swego czasu reprezentował Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
– W najbliższym czasie moje zbiory powinny się wzbogacić także o kolejne zdjęcie z krajowego podwórka. Podczas niedawnego meczu Reprezentacji Polskich Pisarzy, której jestem zawodnikiem, rywalizowaliśmy z reprezentacją TVP. Podczas rozmowy z coachem red. Rafałem Patyrą okazało się, że on swoje pierwsze futbolowe kroki stawiał w drużynie juniorów Lewartu Lubartów. Czekam właśnie na to zdjęcie – dodał Kosierb.
Generalnie kolekcja jest podzielona na trzy kategorie: drużyn z Polski, drużyn zagranicznych oraz reprezentacji narodowych. Aktualnie największą cześć stanowią zdjęcia ekip spoza granic naszego kraju. To 14815 drużyn z 278 państw, terytoriów zależnych, państw nieuznawanych, autonomicznych jednostek administracyjnych czy mniejszości etnicznych. Fotografii zespołów polskich jest obecnie 1280, a reprezentacji narodowych, w tym seniorów, juniorów, młodzieżowych, olimpijskich, oldbojów czy kobiet w różnych kategoriach wiekowych dokładnie 905 egzemplarzy.
Kolekcja Jacka Kosierba bez wątpienia jest największą w Polsce. Potwierdziło to w 2016 roku Biuro Rekordów wydając mu stosowny certyfikat.
„Postępy” w kolekcji pasjonata piłki nożnej ze Świdnika można śledzić na jego stronie internetowej pod adresem www.kolekcjajack74.futbolowo.pl

TOP „10” ZDJĘĆ

1. Niemcy 2398
2. Polska 1280
3. Włochy 692
4. Singapur 684
5. Portugalia 594
6. Malezja 378
7. Kanada 319
8. Serbia 317
9 USA 278
10. Japonia 277

Jacek Kosierb z certyfikatem polskiego Biura Rekordów za największą kolekcję zdjęć drużyn piłkarskich