Prezydent nagrodził sportowców

Najlepsi sportowcy w Lublinie, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski, zostali nagrodzeni przez miasto. Wyróżnienia podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, reprezentantom aż 25 klubów wręczył Krzysztof Komorski, wiceprezydent odpowiedzialny w ratuszu między innymi za sport.

Najwięcej dyplomów, bo aż blisko 50, trafiło do zawodniczek i zawodników oraz trenerów Klubu Uczelnianego AZS UMCS. Nic w tym dziwnego – dla akademików rok 2017 był znakomity.
Największy sukces odniosła Malwina Kopron, która podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie wywalczyła brązowy medal w rzucie młotem, a w Uniwersjadzie w Tajpej była pierwsza!
Gros medali zdobywali także jej klubowi koledzy z sekcji lekkoatletycznej oraz pływackiej, która została uznana najlepszą w Polsce!
Podczas gali Dariusz Gaweł, prezes Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin, odebrał od wiceprezydenta Krzysztofa Komorskiego także wyróżnienie za wygranie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w województwie lubelskim za rok 2017!
Piątkowa gala była także okazją do wręczenia dodatkowych wyróżnień. Imprezą roku zostały finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, które w czerwcu odbyły się w Lublinie, a za awans do Nice I Ligi uhonorowano żużlowców Speed Car Motoru.
Doceniono także tych, którzy działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży. Podziękowania otrzymali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Kinga Ostrowska, koordynator projektu „Umiem pływać” dla osób niepełnosprawnych Alicja Dudak, animator kompleksu boisk Orlik Mariusz Rzedzicki oraz Grzegorz Furman, działacz Ognisko TKKF Omega.
Medalem Prezydenta Miasta Lublina uhonorowano także dwie znakomite zawodniczki, wielokrotne medalistkę mistrzostw świata, Europy i Polski: Joannę Lipę w taekwodno oraz Justynę Marciniak w karate tradycyjnym. BAS