Private banking – jakie rachunki bankowe warto założyć?

Potrzebujesz zwykłego rachunku bankowego, na który będzie przekazywane twoje wynagrodzenie? A może często wyjeżdżasz za granicę i w związku z tym szukasz konta walutowego? Sprawdź, co znajdziesz w ofercie banków – poza standardowymi rachunkami, banki proponują również rozwiązania dla klientów zamożnych.

Współcześnie rachunki bankowe z powodzeniem można uznać za jeden z podstawowych produktów znajdujących się w ofercie banków. Ponieważ potrzeby klientów są bardzo różne, to banki już od dawna w swojej ofercie mają wiele rachunków.

Obok rachunków przeznaczonych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców, z roku na rok jest poszerzana oferta przygotowana specjalnie z myślą o klientach zamożnych. Co ciekawe, bankowość prywatna jest bardziej rozbudowana. W przypadku rachunów bankowych, klienci mogą liczyć, że po zalogowaniu się do konta, będą mogli zarządzać całym swym majątkiem. Dodatkowo w każdej chwili mogą zasięgnąć opinii specjalistów – doradców finansowych.

Jakie rachunki znajdziesz w ofercie banków?

Ponieważ konta bankowe to bardzo popularne produkty, to znajdziesz je w ofercie każdego banku. Zarówno Lion’s Bank (https://www.lionsbank.pl/konta), jak i każdy inny bank proponuje:

  • Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. To najpopularniejszy rodzaj kont. Zakładają je zarówno osoby pracujące zawodowo, jak i studenci. W ofercie banków nie brakuje również rachunków dedykowanych młodzieży. Co ważne, za korzystanie z takiego rachunku bankowego nie zapłacisz wiele – najczęściej zarówno założenie, jak i prowadzenie konta jest darmowe. Przykładem takiego rachunku jest Konto Lion’s Rentier – zobacz: https://www.lionsbank.pl/konto-lions-rentier.
  • Rachunki oszczędnościowe. W porównaniu do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych ich funkcjonalność jest mniejsza. Wszystko dlatego, że ich głównym celem jest pomnażanie odłożonych środków – takie rachunki są oprocentowane.
  • Rachunki walutowe. Mogą być to zarówno rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, jak i oszczędnościowe. Konta tego typu przydają się głównie osobom, które często podróżują za granicę lub zarabiają w walucie obcej. Wówczas bowiem nie muszą się oni obawiać np. przewalutowania środków po niekorzystnym kursie.

Jak widzisz, oferta banków w zakresie rachunków bankowych jest bardzo szeroka. Jako klient zamożny, powinieneś wybrać jednak taki bank, który specjalizuje się w oferowaniu usług w zakresie private banking. Dlaczego? Bo wówczas będziesz mógł skorzystać z wiedzy osób na co dzień zarządzających majątkami najbogatszych.

Więcej niż jeden rachunek?

Być może zdecydowałeś się otworzyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Konto Lion’s Prime (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime). Czy w takiej sytuacji utrzymywanie dodatkowego rachunku bankowego ma sens? Owszem.

Załóżmy, że często kupujesz przez internet, korzystając przy tym z oferty zagranicznych sklepów internetowych lub nawet sam prowadzisz biznes za granicą. W takiej sytuacji założenie rachunku walutowego pozwoli ci wymieniać środki np. w kantorze internetowym, czyli po korzystniejszym kursie niż w banku. Sporo zaoszczędzisz również na przelewach bankowych – w przypadku zlecenia przelewu zagranicznego ze standardowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, musisz liczyć się ze sporymi kosztami.

Postanowiłeś, że od nowego miesiąca będziesz jeszcze więcej oszczędzać? Konto oszczędnościowe może cię dodatkowo zmotywować do tego, aby mieć swoje finanse pod kontrolą. Dlaczego? Bo jest oprocentowane. Co prawda, wysokość oprocentowania jest niższa niż w przypadku lokat bankowych, ale jest – w odróżnieniu od standardowego rachunku bankowego.

Jeżeli potrzebujesz więcej niż jednego rachunku bankowego, to nie wahaj się zawnioskować o otwarcie takich. W ten sposób możesz jedynie zyskać.

Artykuł sponsorowany