Problemy z dłużnikami? Wybierz skuteczną windykację w Lublinie

Zaległe płatności mogą przysporzyć sporo stresu. Niestety w Polsce to norma – przedsiębiorcy z każdej branży spotykają się z nierzetelnymi kontrahentami, którzy zwlekają ze spłatą należności. Takie tendencje są obserwowane zwłaszcza w budownictwie i logistyce, gdzie terminy spłaty faktur są dłuższe niż standardowe. Jednak nie oznacza to, że musimy godzić się na takie nieuczciwe zachowania. Warto pamiętać, że odzyskanie należności od dłużników będzie znacznie prostsze i szybsze, jeśli skorzystamy z pomocy kancelarii windykacyjnej.

Na czym polega windykacja należności i długów?

Windykacja należności i długów to proces opierający się na dwóch etapach: windykacji miękkiej, czyli polubownej/przedsądowej, oraz windykacji twardej, a więc sądowej i komorniczej. Sprawę można zakończyć już na pierwszym etapie, choć zdarza się, że trzeba złożyć pozew i dochodzić swoich należności na drodze postępowania sądowego. W ostatecznej formie windykacji twardej możliwa jest również egzekucja płatności przez komornika sądowego.

W ramach windykacji miękkiej dochodzi do wysyłania przedsądowych wezwań do zapłaty. Im bardziej wyspecjalizowany podmiot, tym lepsze wyniki windykacji – dlatego np. w przypadku kancelarii RPMS https://rpms.pl/windykacja-lublin/, możemy spodziewać się zakończenia sprawy już w ramach windykacji przedsądowej. RPMS informuje, że aż 73% spraw prowadzonych przez prawników kończy się po przesłaniu wezwania do zapłaty z pieczęcią kancelarii. 

Skąd taka skuteczność? Bierze się to głównie z przeświadczenia dłużników, iż skoro wierzyciel zwrócił się do prawnika, może podjąć dalsze kroki, np. skierować sprawę do sądu. W związku z tym szybciej decyduje się na spłatę zadłużenia.

Czy można zachować pozytywne relacje z kontrahentem?

Co więcej, prawnicy działają w pełni legalnie i z poszanowaniem relacji wierzyciel-dłużnik. Ma to znaczenie głównie wtedy, gdy chcemy zachować dobre stosunki biznesowe z kontrahentem, który zalega ze spłatą zobowiązania. Wówczas pomoc wyspecjalizowanych ekspertów od prawa i dochodzenia należności będzie nieoceniona. Dysponują oni nie tylko legalnymi, wypracowanymi procedurami działania, ale i mają cenne umiejętności negocjacyjne.

Dla porównania, niektóre firmy windykacyjne nie są zbyt wyważone w swoich działaniach. Często wysyłają wezwania do zapłaty masowo, dodatkowo są one sporządzone nieprofesjonalnie, np. zawierają błędy formalne.

Wybierz odpowiedniego pośrednika i odzyskaj swoje należności

Wszystko to powoduje, że poszukiwania odpowiedniej firmy windykacyjnej w Lublinie warto zacząć od kancelarii prawnych. To gwarancja uniknięcia typowych błędów, wyższej skuteczności, legalności podejmowanych działań a także kompleksowej obsługi. Windykacja z pomocą prawników przebiega od A do Z, czyli od podjęcia czynności polubownych, aż po wszczęcie postępowania sądowego i egzekucji komorniczej. To oszczędność czasu i nerwów, dzięki której nie musimy sami zagłębiać się w skomplikowane przepisy czy procedury.

Wnioski 

Odzyskiwanie należności z kancelarią prawną trwa znacznie krócej. Daje też pewność, że wszystkie czynności będą legalne i prowadzone z zastosowaniem wszelkich dostępnych narzędzi prawnych. Oprócz tego niektóre podmioty, jak np. wspomniana już kancelaria RPMS, oferują wdrożenie specjalnych procesów w firmie, które zapewnią systematyczny spływ kolejnych należności. 

Dodatkowo RPMS zapewnia darmowy audyt każdej sprawy, czyli bezpłatną wycenę i wstępną weryfikację. W efekcie wierzyciel nie traci czasu na bezowocne działania windykacyjne, oszczędzając swój czas i pieniądze.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here