Przegrali przez błędy

Nie udał się juniorom Chełmianki wyjazd do Rokitna na mecz 11. kolejki I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Jana Konojackiego nieoczekiwanie przegrali tam z Lewartem Lubartów 1:4 (1:3). Honorowego gola dla chełmskiej drużyny strzelił Damian Kuśmierz.
Trener Jan Konojacki nie ukrywał, że na mecz z Lewartem Lubartów jechał ze swoim zespołem po trzy punkty. – Mamy przed sobą jeszcze spotkania z Janowianką i Górnikiem Łęczna. W tych trzech pojedynkach chcemy zdobyć co najmniej sześć punktów – mówił.
O meczu w Rokitnie piłkarze Chełmianki będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. – Boisko było grząskie, ciężkie i postanowiłem, że w bramce stanie nie Patryk Chwedorczuk, a Szymon Niemczuk, której nieco lepiej rozgrywa piłkę nogą – mówi trener Konojacki. Sobota to nie był jednak dzień Szymona, który ponosi winę za utratę przynajmniej dwóch goli. Trudno gra się tracąc takie bramki. Później z każdą minutą byliśmy coraz lepsi, stwarzaliśmy okazje, były słupki, sytuacje sam na sam, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.
Gola Chełmianka zdobyła na 1:1. Bramkarz Lewartu wybił piłkę, ta trafiła w obrońcę gospodarzy, do akcji wkroczył Damian Kuśmierz i futbolówka po chwili była w siatce. W ciągu dwóch minut goście stracili jednak dwie bramki. – W drugiej połowie staraliśmy się odrabiać straty, jednak byliśmy nieskuteczni – podkreśla Konojacki. – Myślę, że gdyby nie błędy, tego meczu na pewno nie przegralibyśmy.

W dodatku goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę za przepychanki z rywalem ujrzał Łukasz Bryk. Chełmianka wystąpiła w składzie: Niemczuk – Kozaczuk (46 Tabaczek), Adamski, Górny, Czepiel, Bryk, Rak, Pieczonka, Siarnik (46 Zakrzewski), Dawid Kuśmierz, Damian Kuśmierz (46 Szady).
Pozostałe wyniki: Victoria Parczew – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:5, Górnik Łęczna – Widok Lublin 1:2, Janowianka Janów Lubelski – Łada Biłgoraj, Hetman Zamość – Wisła Puławy przełożone. Pauzowały: Orlęta Radzyń Podlaski i Orlęta Łuków. W sobotę 29 bm. o 11.00 Chełmianka zagra u siebie z Janowianką Janów Lubelski.
1. Tomasovia 9 20 25-10
2. Hetman 8 19 30-7
3. Widok 9 18 22-14
4. Górnik 9 18 21-10
5. Orlęta Ł. 9 14 22-22
6. Wisła 9 14 17-15
7. Lewart 10 12 19-23
8. Orlęta R. 8 11 21-17