Przegrali wygrany mecz

WIDOK LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 2:1 (0:1)

Gola dla Chełmianki strzelił Dominik Dąbrowski w 2 min.

ChKS: Wojtiuk – Krzyżanowski (50 Wawer), Jabłoński, Kuźmiński, Poźniak, Jeż (50 Wójcicki), Dejneka, Kołaczkowski (85 Litwiniuk), Dzierba (80 Mazurek), Adamski, Dąbrowski.

Juniorzy młodsi Chełmianki w rundzie wiosennej występują w II Lidze Wojewódzkiej i walczą o awans do pierwszej. W swoim inauguracyjnym występie z Widokiem w Lublinie bardzo szybko zdobyli gola, bo już w 2 min. – Niestety, potem stanęliśmy, ale w ostatnim kwadransie pierwszej połowy stworzyliśmy sobie trzy, a nawet cztery dogodne sytuacje, których nie potrafiliśmy zamienić na gola. Rywal grał prostą piłkę, do przodu na szybkich napastników.

W drugich 45-minutach nic nie wskazywało na to, że możemy zejść z boiska pokonani. W końcówce jednak popełniliśmy za dużo błędów pod własną bramką. Brakowało asekuracji, odpowiedzialności i w prosty sposób w 82 min. straciliśmy wyrównującego gola. W doliczonym czasie gry Widok zwycięską bramkę zdobył z rzutu karnego. Nie wiem, co stało się z moją drużyną, daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo.

Mieliśmy wygrany mecz, pod kontrolą, a w ostatnich minutach oddaliśmy inicjatywę. Mam nadzieję, że ten kubeł zimnej wody podziała na moich zawodników i w kolejnym meczu w Puławach z Wisłą takie błędy już się nam nie przytrafią – powiedział po meczu Radosław Leonowicz, trener juniorów młodszych Chełmianki.

Wyniki innych meczów 1. kolejki: Łada Biłgoraj – Wisła Puławy 1:3, Gaudium Zamość – Stal Kraśnik 0:2, MOSiR Lubartów – Motor II Lublin 0:3. (r)

1. Motor II 1 3 3-0
2. Wisła 1 3 3-1
3. Stal K. 1 3 2-0
4. Widok 1 3 2-1
5. CHEŁMIANKA 1 0 1-2
6. Łada 1 0 1-3
7. Gaudium 1 0 0-2
8. MOSiR 1 0 0-3