Przegrali za wysoko

Aż 0:6 przegrali juniorzy starsi Chełmianki w ostatnim meczu rundy jesiennej I ligi wojewódzkiej z Górnikiem w Łęcznej. Z przebiegu spotkania, jak mówi Jan Konojacki, jego drużyna nie zasłużyła na tak wysoką porażkę. – Zadecydowały błędy indywidualne, w dodatku nie strzeliliśmy rzutu karnego – mówi szkoleniowiec juniorów Chełmianki.
Mecz źle rozpoczął się dla Chełmianki, która w 15 min. straciła gola. Zdaniem Jana Konojackiego, z ewidentnego spalonego. – Sędzia zinterpretował, że piłka odbiła się od naszego obrońcy i spadła pod nogi rywala, który w momencie zagrania był na pozycji spalonej, i uznał bramkę. Futbolówka natomiast odbiła się od nóg zawodnika Górnika – relacjonuje J. Konojacki. Mimo pechowej straty bramki Chełmianka starała się doprowadzić do remisu. – Wychodziliśmy z atakiem z własnej połowy, nagle strata piłki, daleki przerzut w nasze pole karne i jest 0:2. Później straciliśmy gola po rzucie rożnym. Mimo wysokiego wyniku nie załamywaliśmy rąk, dążyliśmy do zdobycia bramki i w 44 min. mieliśmy rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Łukasz Adamski, który nie trafił w bramkę – opowiada szkoleniowiec juniorów Chełmianki. – W drugiej połowie uznaliśmy, że nie ma czego bronić. Czy przegramy 0:3, czy też wyżej, nie robiło nam różnicy. Ruszyliśmy do przodu, mieliśmy swoje okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Rywal natomiast wyprowadzał groźne kontrataki i zdobył kolejne bramki. Chcę podkreślić, że w wyjściowej jedenastce w tym spotkaniu zagrało aż ośmiu zawodników z rocznika 1999, podczas gdy w zespole przeciwnika niemal wszyscy piłkarze są o rok starsi. Kończymy rundę z 13 punktami na koncie, to o trzy więcej niż przed rokiem. Jestem jednak dobrej myśli, wiosną odrobimy straty. Zespół gra coraz lepiej, wierzę, że przerwa zimowa dobrze nam zrobi. Będziemy solidnie pracować, przygotujemy się do walki o jak najwyższe miejsce – dodaje trener Konojacki. Chełmianka w Łęcznej zagrała w składzie: Niemczuk – Adamski, Kozaczuk (55 Tabaczek), Czepiel, Górny, Pieczonka, Rak, Siarnik, Damian Kuśmierz, Zakrzewski (72 Otkała), Dawid Kuśmierz (68 Szady).
Pozostałe wyniki 13. kolejki: Wisła Puławy – Widok Lublin 1:0, Janowianka Janów Lubelski – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3, Victoria Parczew – Orlęta Radzyń Podlaski 2:3, Hetman Zamość – Łada Biłgoraj 4:1.