Przy Piłsudskiego nowy rok szkolny i sezon rozpoczęli w nowych strojach!

Twórcami sukcesów młodych zapaśników ze Szkoły Podstawowej nr 20, kierowanej przez dyrektor Kingę Ostrowską są trenerzy Krzysztof i Rafał Boryc. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w bieżącym roku to: Wiktoria Chołodowska, Regina Watras, Klaudia Michalak, Filip Domalewski i Ireneusz Głowacki (wszyscy 8b). oraz Wiktoria i Roni Wójcik (7a) i Oliwia Maziarz (6a)

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim zajęcia w zapaśniczych klasach sportowych i profilowanych w Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie. To już piąty rok, jak uczennice i uczniowie w placówce przy Piłsudskiego, godzą naukę z wyczynowym uprawianiem sportu.

Pierwsza profilowana klasa w SP Nr 20 powstała we wrześniu 2014 roku przy współudziale Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin oraz Zapaśniczego Towarzystwa Sportowego Sokół. – Obecnie uczniowie tej klasy uczęszczają do klasy ósmej, która od roku ma już status sportowej o specjalności zapasy. Od tego roku w „20” funkcjonuje też kolejna klasa sportowa – siódma. Ponadto w naszej szkole są jeszcze trzy: szósta, piąta i czwarta o profilu zapaśniczym – mówi Krzysztof Boryc, trener Sokoła, na co dzień także nauczyciel w SP 20.

Uczniowie klas sportowych i profilowanych z „20” startują zarówno w zapasach, jak i sumo, odnosząc liczne sukcesy. Wśród reprezentantów Sokoła i SP nr 20 nie brakuje medalistów mistrzostw Europy i Polski oraz zawodów ogólnopolskich. Trenerzy Krzysztof i Rafał Borycowie nie mają żadnych wątpliwości, że w tym roku seria udanych startów będzie podtrzymana. – Po rozegraniu trzech turniejów w rankingu Drużynowego Mistrza Polski w grupie młodzików nasze dziewczęta zajmują 1. miejsce, a chłopcy w zapasach w stylu wolnym są na 2. pozycji z dużymi szansami na końcowe zwycięstwo – mówi Krzysztof Boryc.

Wrzesień to okres, w którym naszych młodych zawodników czekać będą występy m.in. na Mistrzostwach Polski LZS w zapasach, mistrzostwach kraju w sumo oraz zapaśniczych Międzywojewódzkich Mistrzostwach. W zawodach młodzi reprezentanci Sokoła wystartują w nowych, efektownych strojach, ufundowanych przez Radę Dzielnicy Za Cukrownią. BAS