Przygotuj samochód do zimy w 5 krokach

Jak uniknąć dołączenia do grona kierowców, których „zima w tym roku zaskoczyła”? To proste! Wystarczy zatroszczyć się o swój samochód nieco wcześniej. Listopad to idealny moment, by przygotować się na nadejście zimy, która pojawi się już za moment.

Odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy to wyraz troski nie tylko o bezpieczeństwo, ale także i komfort zarówno Wasz, jak i Waszych pasażerów. Aby być gotowymi na pierwsze niskie temperatury i opady śniegu, wystarczy wprowadzić zrealizować te kilka zadań z naszej przedzimowej listy.

Krok 1: Zainwestuj w dobre opony

Wysokiej jakości ogumienie to absolutna podstawa, bez której nie można się obejść, gdy na drogach pojawia się śnieg. Nie oszczędzajcie na oponach, jeśli chcecie upewnić się, że nie spotkają Was żadne nieprzyjemne niespodzianki. W dobre opony można zaopatrzyć się zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych online (jak na przykład hamulcekup.pl), które niejednokrotnie oferują atrakcyjne oferty cenowe.

Ważne jest, aby opony zimowe dobrać odpowiednio do samochodu, zamontowanego w nim napędu oraz oczekiwanych warunków jazdy.

Krok 2: Zapakuj niezbędne akcesoria

Zima to okres, który wymaga szczególnej gotowości. Właśnie dlatego warto upewnić się, że w bagażniku samochodu znajdują się akcesoria, które umożliwią sprawne pokonanie zimowych trudności.

Wyposażcie się w dobrej jakości płyn do odmrażania szyb, skrobaczkę oraz małą łopatę na wypadek, gdy śnieg niespodziewanie zasypie Wasz samochód z dala od domu. Przydadzą się również kable rozruchowe oraz ciepły koc. Pomoże on się rozgrzać, gdy trzeba będzie dłużej zaczekać na pomoc drogową.

Krok 3: Nawoskuj karoserię

Wydawać się może, że woskowanie samochodu to coś tylko dla fanów błyszczących powierzchni. Okazuje się jednak, że woskowanie samochodu pomaga zabezpieczyć karoserię przed szkodliwym działaniem soli i piasku rozsypywanych na drogach.

Krok 4: Sprawdź akumulator

Rozładowany w szczerym polu akumulator to ostatnia rzecz, o którą prosilibyście w środku mroźnej zimy. Weźcie pod uwagę, że jest to element mający tendencję do reagowania na spadki temperatur. Warto zatem okresowo przeprowadzić jego test i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Dodatkowo dobrym pomysłem jest sprawdzenie poziomu płynu w spryskiwaczach. Dla całkowitej pewności, że samochód nadaje się do jazdy w zimowych warunkach, możecie umówić się na sezonowy przegląd u mechanika.

Krok 5: Zaprzyjaźnijcie się z pogodynką

Już w listopadzie zacznijcie uważnie przyglądać się prognozom pogody, szczególnie tym przeznaczonym dla kierowców. Informacje na temat spodziewanych opadów oraz oczekiwanego stanu nawierzchni są niezbędne dla planowania jazdy w tym trudnym okresie. W ten sposób unikniecie zaskoczenia i zawsze będziecie wiedzieć, co Was czeka na drodze.

Przygotowań do zimy nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Listopadowe dni to idealny czas na to, by zapewnić sobie komfort jazdy w następnych miesiącach. Z naszą listą zadań to wyjątkowo łatwe!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here