Przyjdź na bezpłatną konsultację z dietetykiem Naturhouse !

W związku ze Światowym Dniem Walki z Otyłością, który obchodzony jest w dniu 24 października zwracamy uwagę na problem, aby zwiększyć świadomość społeczną w kwestii prawidłowego odżywiania. Co roku z powodu schorzeń związanych z otyłością i nadwagą umiera 2,5 mln ludzi. Statystyki są niepokojące! Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka coraz więcej ludzi. Po paleniu tytoniu jest drugim powodem występowania poważnych problemów zdrowotnych. Według WHO od lat 80-tych liczba osób z otyłością podwoiła się!

PRZYCZYNA

,,Pijemy zdecydowanie za mało wody, posiłki jemy nieregularnie często nie zwracając uwagi na olbrzymią kaloryczność „szybkich potraw”, a do tego siedzący tryb pracy i brak aktywności fizycznej przyczyniają się do zwiększenia masy ciała” – twierdzi Beata Mazurek dietetyk Naturhouse w Chełmie. Tymczasem wystarczy włączyć 30 minut aktywności 3 razy w tygodniu, aby zmniejszyć choroby serca o 30%, cukrzycy o 27%, a raka jelita grubego i piersi o 21-25%. Statystycznie to Panowie częściej ćwiczą niż Panie. Około 30 % populacji deklaruje odpowiednią aktywność fizyczną.

KONSEKWENCJE

Otyłość nie jest jedynie defektem estetycznym, ale przede wszystkim prowadzi do wielu schorzeń, które mogą mieć negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży. Otyli nastolatkowie zmagają się ze złym samopoczuciem, apatią, niską sprawnością fizyczną i brakiem akceptacji wśród rówieśników. Ponadto zbędne kilogramy uniemożliwiają prawidłowy rozwój młodego organizmu. Otyłość jest jednak równie groźna w przypadku dorosłych. Wysoka masa ciała wpływa na nasz wygląd, ale również kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko część zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprawidłowa masa ciała – przestrzega dietetyk.

PRZYJDŹ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ Z DIETETYKIEM!

W celu zachęcenia mieszkańców Chełma do podjęcia pierwszego kroku w walce ze zbędnymi kilogramami – 24 października w godz. 11.00 – 16.00 można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem. Osoby odwiedzające naszą placówkę będą miały możliwość z korzystania z badań antropometrycznych, analizy składu ciału, określenia BMI, wieku metabolicznego oraz stopnia nadwagi lub otyłości. Każdy otrzyma również wskazówki dotyczące zasad prawidłowego odżywiania.
Zapraszamy do Centrum Dietetycznego Naturhouse w Chełmie, ul. Pocztowa 5!