Pszczółki niespodziewanie ograły Artego!

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS przed tygodniem uporały się ze Ślęzą Wrocław, teraz pokonały kolejny wyżej notowany zespół!

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin po niesamowitej walce i zwycięstwie przed tygodniem u siebie ze Ślęzą Wrocław poszły za ciosem! W sobotę podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego pokonały kolejny, wyżej notowany zespół, Artego Bydgoszcz i to w dodatku w jego hali.

Początek sobotniego meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 10:10 trwała walka “kosz za kosz”. Dopiero w ostatnich trzech minutach, kiedy to bydgoszczanki miały duże problemy pod atakowanym koszem, lubliniankom udało się zyskać 9 punktów przewagi (21:12).

W drugiej połowie, po zrywie w trzeciej kwarcie i serii punktowej Tamary Radocaj, gospodynie doprowadziły nawet do remisu 65:65, jednak nerwowa końcówka meczu należała do Pszczółek, Lublinianki mimo straty swojej liderki Breany Kiesel (minutę przed końcem z powodu urazu nogi musiała opuścić boisko) zdołały utrzymać kilku punktową przewagę.

Artego Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

72:76 (15:21, 16:18, 21:17, 20:20)
Artego: Stanković 20, Międzik 15 (4×3), Szott-Hejmej 11 (1×3), Morrison 10, McBride 1 oraz Radocaj 6, Hornbuckle 6, Poboży 2.
Pszczółka: Kiesel 18, Greene 17 (10 zb., 1×3), Butulija 7 (2×3), Mistygacz 3 (1×3), Szajtauer oraz Rymarenko 17 (4×3), Adamowicz 11 (2×3), Cebulska 1, Poleszak 2.