Pszczółki powalczyły z wicemistrzyniami Polski

Feyonda Fitzgerald w meczu z Wisłą zdobyła dla AZS 12 punktów, zaliczyła 9 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w meczu 8. kolejki Basket Ligi Kobiet przegrały w Krakowie z Wisłą CanPack 66:75. Porażki z „Białą Gwiazdą” nasze akademiczki nie muszą się wstydzić. Przez większość część meczu były równorzędnym partnerem dla faworyzowanych wiślaczek.

Pszczółki szczególnie dobrze radziły sobie do przerwy, nie pozwalając wicemistrzyniom Polski na uzyskanie większej przewagi, ba kilkukrotnie nawet obejmowały prowadzenie (2:0, 9:8, 17:16, 21:19).
Niestety, słabsza postawa na początku trzeciej kwarty sprawiła, że Wisła szybko odskoczyła na 10 punktów (45:35) i później kontrolowała już spotkanie. Najlepszą zawodniczką meczu była Leonora Rodriguez. 26-letnia Hiszpanka zdobyła dla Wisły 27 punktów, notując aż sześć trójek. Lublinianki szczególnie zawiodły w rzutach za trzy. Z 11 prób trafiły zaledwie dwie! Akademiczki zdecydowanie przegrały też z Wisłą walkę na tablicach (25-42). – Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony, chcieliśmy pokombinować w obronie, co się do pewnego momentu udawało, ale z biegiem czasu wychodziło niedoświadczenie. Przed nami trzy tygodnie przerwy i mecze które musimy wygrać. Czeka nas praca i wyciąganie wniosków z takich meczów – powiedział po sobotnim spotkaniu Wojciech Szawarski, trener Pszczółek. BAS

W drugim sobotnim meczu: Widzew Łódź – CCC Polkowice 66:99. Pozostałe spotkania 8. kolejki zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.
W tabeli z 15 pkt. prowadzi Wisła. Pszczółka z 10 pkt. jest siódma.

Wisła CanPack Kraków – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

75:66 (19:17, 22:18, 20:13, 14:18)
Wisła CanPack: Rodriguez 27 (6×3), Reid 10, Parker 9 (1×3), Labuckiene 6, Ziętara 2 oraz Greinacher 15, Niedźwiedzka 6, Natkaniec.
Pszczółka: Witkowska 17, Butulija 13 (2×3), Fitzgerald 12, Dorogobuzowa 10, Mistygacz 4, oraz Dobrowolska 6, Cebulska 4, Kędzierska.