Pszczółki nie użądliły wrocławianek

W meczu 15. kolejki Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała we Wrocławiu ze Ślęzą 71:80.
Akademiczki prowadziły jedynie przez 13. minut. Pierwsze punkty zdobyła Uju Ugoka. Potem na 4:0 podwyższyła Marta Jujka. W 6. minucie Pszczółki wygrywały 16:8 po kolejnych punktach Ugoki. 8-punktową przewagę (13:21) lublinianki miały jeszcze na 72 sekundy przed końcem pierwszej kwarty, zakończonej ostatecznie prowadzeniem 21:16.
Po trzech minutach drugiej kwarty na tablicy wyników widniał już remis. Po chwili punkty dla Ślęzy zdobyła Marissa Kastanek i gospodynie objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu.
Najlepszą zawodniczką Ślęzy była Sharnee Zoll, która zdobyła 20 punktów i zaliczyła 10 asyst. Najwięcej punktów dla akademiczek (17) ustrzeliła Tess Madgen, w tym czterokrotnie trafiając za trzy. Co ciekawe, zespół gospodarzy wykorzystał zaledwie jedną z 15 wykonywanych „trójek”! BAS

12 straty 19

Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:71 (16:21, 20:11, 23:17, 19:22)
Ślęza: Zoll 20 (10 as.), Greene 14, Kastanek 10 (1×3), Skobel 9 (10 zb.), Kaczmarczyk 8 oraz Rymarenko 8, Majewska 6, Sklepowicz 5, Zuchora.
Pszczółka Polski Cukier: Madgen 17 (4×3), Ugoka 15 (8 zb.), Owczarzak 13 (2×3), Jujka 9 (1×3), Boyd 7 (1×3) oraz Dorogobuzowa 7, D. Mistygacz 3 (1×3), M. Mistygacz.