Pszczółki na wyjazdach z kompletem zwycięstw!

W trzecim wyjazdowym meczu koszykarki Pszczółki AZS UMCS odniosły trzecie zwycięstwo! W sobotę lublinianki wykorzystały słabszą dyspozycję CCC Polkowice, które nie wygrało od trzech kolejek.
– Pierwsza połowa nie była taka, jak sobie założyliśmy. Mieliśmy tylko 11 zbiórek, przestrzeliliśmy 9 rzutów wolnych i dlatego wygrywaliśmy tylko dwoma punktami (od red. 28:26) – mówił po meczu Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki AZS UMCS. – Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, przez większą część czasu prowadziliśmy. Dla nas to bardzo ważne zwycięstwo, z zespołem euroligowym – dodał szkoleniowiec.
O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta. Po zmianie stron jako pierwsze do kosza trafiły polkowiczanki, doprowadzając tym samym do remisu (28:28). Odpowiedź lublinianek była natychmiastowa. Po „trójce” Marty Jujki i dwóch punktach Agaty Dobrowolskiej akademiczki odskoczyły na pięć punktów.
Gdy wydawało się, że Pszczółki na dobre „odlecą” miejscowym, kolejno Magdalena Leciejewska i Brittany Boyd trafiły za „trzy” i CCC odzyskało prowadzenie (34:33).
Na szczęście dla lublinianek korzystny wynik dla zespołu z Polkowic pojawi się na tablicy wyników po raz ostatni.
Tess Magden rzuciła z wyskoku dwa razy za trzy punkty, dwa celne wolne zaliczyła Uju Ugoka, do tego celnym lay-up za 2 popisała się Aliyyah Handford i Pszczółka AZS UMCS na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty wygrywała już 43:34!
W ostatniej części przewaga akademiczek wynosiła już nawet 16 punktów (54:38).
MAG

CCC Polkowice – Pszczółka AZS UMCS Lublin
51:60 (12:12, 14:16, 10:17, 15:15)
CCC: V. Musina 8 (1×3), Boyd 8 (1×3), Ortiz 3, Gala 2, Rezan 2 oraz V. Harrison 16, Leciejewska 8, Urbaniak 4, Światowska, Idziorek, R. Musina.
Pszczółka AZS UMCS: Madgen 20 (4×3), Ugoka 11, Handford 11, Jujka 5 (1×3), Mistygacz oraz Dorogobuzowa 8 (2×3), Szumełda-Krzycka 3, Dobrowolska 2, Kędzierska,.