Puchar dla Kumpli

FC Kumple

Drużyna FC Kumple została najlepszym zespołem siódmej edycji Wiosennej Ligi Orlikowej, zdobywając tym samym Wiosenny Puchar 700-lecia Lublina. Paweł Bugała i spółka, w rozgrywkach organizowanych przez Ognisko TKKF Omega, wygrali już po raz czwarty. Wcześniej zwyciężali także w 2012, 2014 i 2015 roku!

– Tegoroczna liga stała na bardzo wysokim poziomie. Mecze do końca trzymały w napięciu. Przedostatnie spotkanie, rozgrywek pomiędzy AleTaxi, a KS Tęcza decydowało o losach i miejscach w klasyfikacji końcowej. Po pierwszej połowie 4:0 prowadzili taksówkarze i mieli jeszcze szansę na zdobycie pucharu. Druga wspaniała połowa w wykonaniu piłkarzy Tęczy rozwiała te nadzieje. Mecz zakończył się remisem 4:4, co dało ostatecznie drugie miejsce ekipie AleTaxi i trzecie miejsce Tęczy – relacjonuje Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator Wiosennej Ligi Orlikowej.
Zwycięzcą rozgrywek już po raz czwarty została ekipa FC Kumple. Mistrzowie w 19 spotkaniach zdobyli 47 punktów, strzelili aż 110 goli, a stracili zaledwie 39.

W Liczbach

15 rywalizujących drużyn
156 rozegranych spotkań
915 strzelonych goli

Ognisko TKKF Omega za pośrednictwem „Nowego Tygodnia w Lublinie”, patrona medialnego Wiosennego Pucharu Lublina, dziękuje za wsparcie i pomoc pani Katarzynie Urban z Olimp Trofea, Urzędowi Miasta Lublin i prezydentowi Krzysztofowi Żukowi, dyrektor Małgorzacie Stacharskiej z Szkoły Podstawowej Nr 52 na Felinie oraz Arturowi Grądzielewskiemu, Markowi Wójcikowi z MW Sport, Adrianowi Głowackiemu i Marcinowi Wrótnemu. BAS