Puchar Dobroczynności dla JLB Dranie

Drużyna JLB Dranie wygrała ósmą edycję Charytatywnego Turnieju o Puchar Dobroczynności. W zawodach organizowanych w sobotę w Lublinie przez Organizację Aktywnych Kibiców Piłkarskich i Fundację Krok do Marzeń nie wynik był jednak najważniejszy, ale pomoc niepełnosprawnym Michałowi i Piotrowi Sitarskim.

Obaj bracia zmagają się z chorobą powodującą zanik mięśni. Obecnie prowadzą zbiórkę na specjalistyczny bus do przewozu dwóch osób na wózkach aby móc realizować swoje życiowe plany czy rehabilitować się.

Podczas sobotniego turnieju udało się zebrać około 1000 złotych.

Pomagać Michałowi i Piotrowi Sitarskim można także poprzez udział w zbiórce na stronie internetowej https://pomagam.pl/wzltux3v

Podczas turnieju odbył się także specjalny pokaz Speed ball, za który organizatorzy serdecznie dziękują Mariuszowi Rzedzickiemu lubelskiej grupy Speed ball.

– Podziękowania kierujemy także do zespołu obiektu Orlik przy ulicy Lwowskiej, na którym rozegraliśmy ósmą edycję – mówi Damian Kuźniak, prezes Stowarzyszenia Organizacja Aktywnych Kibiców Piłkarskich w Lublinie.

W turnieju udział wzięło 6 zespołów. Najlepszym został JLB Dranie, który w finale pokonał 3:1 ekipę East Side.

Bramki w meczu finałowym zdobywali dla zwycięzców Jakub Stefaniak – dwie oraz Patryk Przebirowski, dla pokonanych Mateusz Matraszek.

Na najniższym stopniu podium stanął zespół Amator Team, który w meczu o 3. miejsce wygrał z Creatio Biuro Rachunkowe 2:1.

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Stefaniak z JLB Dranie.

Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Kasperowicza z East Side, a piłkarzem (MVP Turnieju) Patryka Przebirowskiego. BAS