Puchar Polski już bez Kłosa

ChKS Chełmianka, SPS Eko Różanka, Start Krasnystaw i Sparta Rejowiec Fabryczny zagrają w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W ćwierćfinale doszło do jednej niespodzianki, w Krasnymstawie Start wyeliminował czwartoligowego Kłosa Gmina Chełm, finalistę ubiegłej edycji PP. Druga wisiała w powietrzu w Pawłowie, gdzie miejscowy Start/Regent dopiero po dogrywce musiał uznać wyższość rywala zza miedzy, Sparty Rejowiec Fabryczny. W pozostałych dwóch meczach, we Włodawie i Wierzbicy, końcowe wyniki spotkań nie były żadnym zaskoczeniem.


Najciekawiej zapowiadającym się meczem ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgowym było starcie lidera chełmskiej ligi „O” Startu Krasnystaw z IV-ligowym Kłosem Gmina Chełm. Goście byli faworytem spotkania, ale ostatecznie w półfinale zameldował się Start, dzięki trafieniu Sebastiana Sadowskiego.
Najwięcej emocji było natomiast w Pawłowie, gdzie A-klasowy Start/Regent o mały włos nie wyeliminował z Pucharu Sparty. Do 90 min. gospodarze prowadzili 3:2, by ostatecznie przegrać po dogrywce 3:4. Przy stanie 2:2 rzutu karnego dla Sparty nie wykorzystał Mateusz Adamiec. Wcześniej jego koledzy zaprzepaścili kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Do remisu strzałem przewrotką doprowadził Daniel Barabasz, a ostateczny cios miejscowym zadał grający trener rejowieckiej drużyny Bartosz Bodys.
We Włodawie niespodzianki być nie mogło, bo amatorski MOSiR Oldboy z góry był skazany na porażkę z trzecioligową Chełmianką. Mimo to gospodarze walczyli bardzo ambitnie. Po ładnym strzale z wolnego w wykonaniu Grzegorza Bornusa wyszli nawet na prowadzenie, ale gdy Michał Budzyński włączył szósty bieg, wszystko wróciło do normy. Co prawda miejscowi w drugiej połowie złapali jeszcze kontakt z chełmskim zespołem, jednak dwa kolejne trafienia dały pewny awans Chełmiance. Jej trener Artur Bożyk skorzystał w tym meczu z kilku juniorów, desygnując swoich podstawowych graczy na jedną połowę meczu.
Pewny awans do półfinału wywalczył też SPS Eko Różanka. Zespół Sławomira Skorupskiego w Wierzbicy, gdzie czuje się jak u siebie w domu, łatwo ograł miejscowe Ogniwo. Oto komplet wyników spotkań 1/4 PP i strzelcy bramek:
START/REGENT PAWŁÓW – SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY 3:4 (3:3, 1:1)
1:0 – Rasiński (20 wolny), 1:1 – Oleksiejuk (40), 1:2 – Martyn (55), 2:2 – Głowacki (62), 3:2 – Mazurek (68 karny), 3:3 – Barabasz (90), 3:4 – Bodys (103).
START KRASNYSTAW – KŁOS GMINA CHEŁM 1:0 (1:0)
1:0 – Sadowski (37).
OGNIWO WIERZBICA – SPS EKO RÓŻANKA 1:4 (0:2)
0:1 – Magdysh (4), 0:2 – Walaszek (16), 0:3 – K. Mikulski (60), 0:4 – K. Mikulski (61), 1:4 – Stańczuk (74).
MOSiR OLDBOY WŁODAWA – ChKS CHEŁMIANKA 2:5 (1:3)
1:0 – Bornus (10), 1:1 – Budzyński (29), 1:2 – Budzyński (39), 1:3 – Chariasz (41), 2:3 – Osoba (53 samobójcza), 2:4 – Banaszak (56), 2:5 – Kotowicz (87).
Mecze 1/2 Pucharu Polski, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, zostaną rozegrane 8 listopada (środa). (s)